Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Goście ze Słupska

Na terenie naszego powiatu gościła ostatnio delegacja z zaprzyjaźnionego powiatu słupskiego. Wizyta odbyła się dzięki zaproszeniu Cieszyńskiego Starosty Janusza Króla. Delegacja miała okazję m.in poznać atrakcje naszego regionu, a także wymienić się doświadczeniami z członkami cieszyńskiej Rady Powiatu.

Na teren Śląska Cieszyńskiego przybyli m.in. Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski, Wicestarosta Rafał Konon, a także Przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech. Przybyli goście mieli okazję zwiedzić Zameczek Prezydencki w Wiśle, podziwiać uroki Trójwsi, a na spotkaniu u Burmistrza Wisły spotkać się z wójtami i burmistrzami innych miejscowości.

Sporo emocji wzbudziła także możliwość kibicowania skoczkom na skoczni w Wiśle podczas letnich zawodów FIS Grand Prix 2015. Delegacja wzięła także udział w w najstarszej i najważniejszej imprezie kulturalnej na Zaolziu - w 68. Gorolskim Święcie w Jabłonkowie oraz poznała zabytki Cieszyna, zwiedziła Muzeum Beskidzkie w Wiśle i Enklawę Budownictwa Drewnianego.

Umowa o współpracy pomiędzy Powiatem Słupskim a Powiatem Cieszyńskim w dziedzinach: turystyki, kultury i sztuki, szkolnictwa, informacji, ochrony zdrowia, kultury fizycznej i sportu została zawarta 16 października 2002 roku.

red.

źródło:
dodał: MP

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-08-08 09:07:00
traf: Szkoda, że na to spotkanie<br /> Przybyły tylko trzy panie :)
2015-08-08 13:52:27
Gal: Teraz czas na rewizytę?
2015-08-09 13:48:32
jerzyk: Dobrze że nie przybył sam prezydent Słupska
2015-08-09 21:34:57
alternatywy 5: No i co, doświadczenia z zaprzyjaźnionymi członkami udały się ?! Ech te delegacje.... a już myślałem, że zaginęły te tradycje z chwilą likwidacji PRLu
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: