Goście odskoczyli po przerwie

Koszykarze Nacomi Cieszyn rozegrali trzecie spotkanie we własnej hali. Podopieczni Szymona Kałuży gościli w sobotni wieczór zdecydowanego lidera III ligi (gr. II), Politechnikę Śląską. Po dwóch kwartach wynik był wyrównany, ale druga część spotkania należała do gliwiczan.

Cieszynianie podejmowali drużynę, która jako jedyna w stawce jeszcze nie poniosła porażki. Gospodarze sprawili dobre wrażenie w pierwszej kwarcie, wygrywając ją 25:19. Gliwiczanie okazali się skuteczniejsi w kolejnej odsłonie i na tablicy wyników widniał remis – 46:46.

Niestety, w drugiej części spotkania zawodnicy Politechniki narzucili swoje tempo i wyraźnie odskoczyli. Ostatecznie, goście odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie - 100:73. Cieszynianie z bilansem dwóch wygranych i pięciu porażek plasują się na drugim miejscu w tabeli, ale ich pozycja z pewnością ulegnie zmianie, gdyż pozostałe drużyny rozegrają swoje spotkania w niedzielę.

III liga (gr. II), 6. kolejka, 23.11.2019:
Nacomi Cieszyn – KŚ AZS Politechnika Śląska 73:100 (25:19, 21:27, 14:26, 13:28)
Punkty dla Nacomi zdobyli: Przemysław Rączka (15 pkt.), Jakub Wajner (14), Dominik Malak (11), Robert Szwed (9), Michał Bożomański (9), Łukasz Łośko (8), Hamdi Ben Mohamed (4), Paweł Łysień (3)

- Dziękujemy kibicom za tak liczne przybycie na mecze, za świetny doping, który nas niósł do walki ( bęben i trąbki robią swoje) tak trzymać! Następny mecz u siebie 15 grudnia o godzinie 18.00 na hali al. J. Łyska 21 – czytamy na oficjalnym profilu klubu (pisownia oryginalna). Cieszyńscy koszykarze w następnym spotkaniu zmierzą się na wyjeździe z Ofensywą Racibórz (8.12).