Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Goście kontra... goście

W niedzielę (3.12) w Wilkowicach w tamtejszej hali OSiR, MKS Ustroń rozegrał swój trzeci mecz w II lidze. Była to piąta i zarazem ostatnia kolejka I rundy w ramach III ligi piłki ręcznej mężczyzn. W pięknej i nowoczesnej hali z  pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, MKS Ustroń wystąpił w roli gospodarza i w ostatnim meczu tej rundy gościł drużynę MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Słowo >gościł< jest w tym wypadku czymś w rodzaju przenośni. Tak naprawdę obie drużyny gościły w obiekcie w Wilkowicach.

 

Mecz był jednym z punktów wydarzenia zatytuowanego „Charytatywna sportowa niedziela”. W ramach tejże niedzieli, jej organizatorzy przeprowadzili zbiórkę na rehabilitację dla małej Emilki z Mesznej. Imprezę rozpoczął mecz futsalu w ramach centralnej ligi U-19, pomiędzy GLKS Sferanet Wilkowice i Śląsk Futsal Wrocław. Zaś po meczu naszych szczypiornistów, zagrały jeszcze panie z KS Bystra i SPR Pogoń Zabrze w ramach II ligi piłki ręcznej kobiet.

Wróćmy jednak do meczu naszych szczypiornistów. Rozpoczął Tarnów i swoją pierwszą akcję zakończył celnym rzutem. Po wznowieniu Ustroń zrewanżował się tym samym. Taki przebieg  meczu, bramka za bramkę, uległ zmianie po piętnastej minucie. Wtedy włąśnie Tarnów zaczął zwiększać przewagę i odskoczył na 18:12 na koniec pierwszej połowy. W szatni trener Piotr Bejnar nie krył rozczarowania postawą swych podopiecznych. Statystyki, które przedstawił jego asystent Arkadiusz Czapek, obnarzały niemoc drużyny. Po tej gorzkiej pigułce trenerskiego wykładu, zawodnicy wyszli na drugie trzydzieści minut. Po trzech minutach gry, dał o sobie znać efekt niedawnej odprawy. Trzynasta bramka i kolejne trzy w następnych czterech minutach zmniejszyły przewagę Tarnowa do dwóch bramek. Mecz nabrał nowego wymiaru i ponownie rozpalił entuzjazm w grupie zasiadających na trybunie, ustrońskich kibiców. Przez pozostałe do końca dwadzieścia minut, emecje i nadzieja na wygraną nie opuszczały ich ani na moment. Niestety liczba błędów w obronie i kilka niecelnych rzutów, ostatecznie pogrzebały szanse na wygraną  Ustronia. Wygrywając to spotkanie 35:32, Tarnów wywozi z Wilkowic trzy punkty. Takim dorobkiem  punktowym zrównuje się z Ustroniem w tabeli. Jednak to Ustroń ma lepszy bilans bramek i na koniec rundy zajmuje drugie miejsce za Atrans Szaflary.

Skład MKS Ustroń: Trenerzy: Piotr Bejnar, Arkadiusz Czapek.

Na parkiet wyszli: Michał Sobieszek, Łukasz Ziemiański (7), Łukasz Szczęsny (1), Łukasz Helios, Dominik Siekierka (3), Krzysztof Markuzel (1), Jan Cieślar, Łukasz Gogółka (2), Jakub Juraszek, Piotr Puzoń, Marcin Siekierka (2), Wojciech Chmura, Mateusz Kowala, Szymon Gogółka (8), Marcin Białkowski (5), Mateusz Cieslar 3).

 MKS Ustroń to nie tylko III liga. Jego zawodnicy Ignacy Jaworski i Patryk Siekierka zostali powołani do kadry narodowej juniorów. Ten drugi może się jeszcze pochwalić tytułem zawodnika 13 serii ORLEN Superligi. Jako skrzydłowy Energia Wybrzeże Gdańsk, zdobył 6 bramek ze skutecznością 75% w meczu z Corotop Gwardia Opole. 

Krystian Medwid

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: