Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gość Ox.pl - prof. Idzi Panic

Czy Całun Turyński namalował Leonardo da Vinci? Jakie tajemnice zawiera najbardziej zbadane płótno świata?Jacek Porzycki zapytał też o najdziwniejsze teorie dotyczące datowania materiału oraz o krew, pyłki i energię utrwaloną na budzącej wiele emocji tkaninie. Autentyk czy falsyfikat? Cud czy mistyfikacja? Zapraszamy do obejrzenia zwiastunu rozmowy. Pełna wersja już w najbliższą niedzielę 1 kwietnia 2018 roku.
źródło: ox.pl
dodał: JP

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-28 15:33:02
Jakkolwiek Żywy : Idz Panic ma obsesję na punkcie tego calunu. Niestety niewiele w tym naukowosci, zawsze działał w myśl zasady \'jeśli fakty są przeciwko, to tym gorzej dla faktów\'. Po latach doświadczeń, jak kompletne bzdury przedstawiać w sposób przekonujący dla ciemnej masy jest dziś w tym mistrzem. To smutne, że właśnie tak wykorzystuje swój autorytet. Cóż, nie za często rodzą się geniusze klasy Newtona, zdecydowanie więcej jest specjalistów od wybuchajacych parówek i calunow turynskich.
2018-03-28 16:27:25
ferdek: bla bla bla niby tyle wie a hówno wie
2018-03-28 19:49:20
bronek91: Zagadka Całunu Turyńskiego, jak każdej relikwii, nigdy nie zostanie wyjaśniona. Każde środowisko będzie mieć swoje argumenty. KK nie chciał udostępnić do rzetelnych badań naukowych grobów biskupów warmińskich a gdzie tam do całunu? Osobiście uważam, iż pewnymi rzeczami jak np prawdziwość całunu nie powinniśmy się zajmować. Kapke szmaty i tyle w temacie. Najważniejsza jest wiara a wierzymy dzięki łasce a nie przez wzgląd na autentyczność tkaniny. Nawet jak tkanina okazałaby się autentyczna, jakie będzie to miało przełożenie na zgłębianie mechanizmów historii??? <br /><br />A propos dorobku Pana Profesora. Zawsze ciekawiła mnie kwestia wschodniej granicy (pasa granicznego) pomiędzy plemionami Gołęszyców a Wiślan. O ile pamięć mnie nie myli, jeżeli tak, to przepraszam. Pan profesor twierdzi, iż granica przebiegała na rzece Wisła, natomiast Bogdan Chmielowski twierdzi iż bardziej prawdopodobna jest Białka. Jest też trzecia teoria, iż teren między Wisłą a Białką był obszarem międzyplemiennym. Jestem ciekaw w oparciu o jakie fakty uczeni doszli do takich a nie innych wniosków. Inna sprawa, Śląsk Cieszyński (współczesna nazwa) należał do państwa Moraw, czy nie? Zdania są podzielone, dowody jak zwykle, bo mi się wydaje.... Fakt jest jeden, grody około 870 zostały zniszczone, reszto to tylko domysły....
2018-03-29 15:14:53
krzysztof.mm: Idzi P. poza tym , że bajdurzy o całunie zajmuje się także historią sensu stricto. <br />A niech sobie bajdurzy, nie on pierwszy i nie ostatni - tyle, że przy okazji i inne jego \&quot;badania naukowe\&quot; stają pod znakiem zapytania, o trzeźwość umysłu konkretnie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: