Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gość OX.PL - Piotr Wójcik

Piotr Wójcik, ur. 1977 w Cieszynie. Od urodzenia związany z Ziemią Cieszyńską i regionem cieszyńskim. Cysarok. Tustelok. Wychowanek cieszyńskiej SP4, absolwent L.O. im. Antoniego Osuchowskiego i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II° w Cieszynie (instrumentalista – pianista). Absolwent Wydziału Filologii Słowiańskiej UŚ (magister historii literatury zachodniosłowiańskiej), stypendysta UMB w Bańskiej Bystrzycy i Uniwersytetu Jana Amosa Komeńskiego w Bratysławie.

Muzyk, poeta, tłumacz. Związany ze sceną niezależną od połowy lat 90-tych (Nirnaeth, Smrtan, Themgoroth, Nirnaeth: Xperimenta). Założyciel wydawnictwa Dagdy Music (1995). Autor tomiku „Jesień” (1999). Laureat konkursu przekładu poezji słowackiej Instytutu Słowackiego w Warszawie.

Od roku 2016 mieszkający i tworzący na czeskim brzegu Olzy – jednak od zawsze związany z Cieszynem jako jednym wspólnym miastem.

Ostatniego albumu „Neskoro v Novembri” („Późnym listopadem”, w polskim tłumaczeniu oryginalnej książki Tove Jansson jako „Jesień w Dolinie Muminków”) na pewno warto posłuchać. Video zawiera również wszystkie teksty (związane z tą płytą wiersze) w dwóch wersjach językowych (polska + czeska lub polska + słowacka).

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: