Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gość OX.PL - Paulina Hławiczka i Arlington Trotman

Paulina Hławiczka i Arlington Trotman opowiadają o swoim ślubie, pracy duszpasterskiej i Brexicie. Jakie nastroje towarzyszą Polakom na Wyspach? Co Arlington sądzi o naszym regionie? Jacek Porzycki zapytał również o mowę nienawiści, wzrost przestępczości i konflikty na tle rasistowskim. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy. Ks. Arlington W. Trotman (Barbados i Wielka Brytania) Kościół Metodystyczny w Wielkiej Brytanii (Methodist Church in Britain) Former Moderator Churches' Commission for Migrants in Europe Former Secretary Churches' Commission for Racial Justice UK. Ks. Paulina E. Hławiczka (Polska i Wielka Brytania) Kościół Luterański w Wielkiej Brytanii (Lutheran Church in Great Britain) Proboszcz i Radca Konsystorza, śpiewaczka klasyczna. Oboje są Pastorami i społecznikami działającymi przeciw niesprawiedliwościom społecznym. Odcinek został podzielony na dwie części (oba dostępne poniżej).
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-08 13:23:18
donekT: Gratuluję POWOŁANIA, odnalezienia swej drogi w POSŁUDZE. Niech ISTOTA NAJWYŻSZA obdarzy kolejnymi łaskami i błogosławi na dalszej drodze życia.
2019-09-08 13:27:55
donekT: PS, Równolegle chciałbym uczulić. Jak można zauważyć oraz z uzasadnieniem podejrzewać, nasz portalowy KORYFEUSZ CHÓRU NIENAWISTNIKÓW, tym razem może próbować SZTUCZNIE oddziaływać na emocje w kwestii wyznaniowej i tym sposobem prowokować, inicjować EMOCJE i bezpodstawne podziały w ramach jednej wspólnoty wyznaniowej. Do bardzo podłych sposobów odnosi się skrajna lewica, a wszystko w imię realizacji określonych dogmatów o religianckim charakterze. Zawziętość jest widoczna zwłaszcza ze strony prozelitów.
2019-09-08 14:30:34
donekT: Co do BREXITU, jeżeli nastąpi, destabilizacji ulegnie sytuacja w Irlandii, a Szkocja wykorzysta tę okoliczność do pozostania w UE i z dużym prawdopodobieństwem wyjdzie z UNII, tylko z ANGLIĄ. Tym sposobem, z dużym prawdopodobieństwem może się posypać WIELKA BRYTANIA a na mapach Europy pojawić nowe państwa. Co więcej, na fali "sukcesu" Szkocji wzrośnie separatyzm Basków, Katalończyków, Korsykańczyków i innych podobnych regionów. Nie bez znaczenia jest również postawa CITY, która ewidentnie gospodarczo zyskuje na UE. Po drugie, Nie bez znaczenia są również władające UE elity, niejednokrotnie o NEOMARKSISTOWSKIM skrzywieniu, O TOTALITARNYCH SKŁONNOŚCIACH i postrzegających jedynie słuszną rzekomo "PROEUROPEJSKĄ" wizję przyszłości UE. Zaznaczam, iż modeli przyszłości UE jest kilka i obecnie lansowany nie jest, przynajmniej moim zdaniem, tym najlepszym. To nie UE jest zła, UE jest potrzebna. Trzeba zdobyć Brukselę, zmarginalizować NEOMARKSIZM, aby zachować EUROPĘ. Tymczasem CAŁA EUROPA znajduje się w preludium OGROMNEGO KRYZYSU. Gdy posypią się dotychczasowe państwa, wzrośnie znaczenie regionów, wówczas równolegle, wbrew pozorom zyska UE, tylko w NEOMARKSISTOWSKIM ODCIENIU, o TOTALITARNYCH SKŁONNOŚCIACH. W związku z faktem, kto na tym zyska, w różnych perspektywach, Co do BREXITU, powinien zostać WYGASZONY!
2019-09-08 15:25:23
666: Super, Szkocja wykorzysta okazje do pozostania w UE i z niej wyjdzie. Chyba hostia zaszkodziła.
2019-09-08 16:15:45
donekT: 666, Od kiedy spożywasz hostie??? Jak można zauważyć, faktycznie dla niektórych, np. dla Ciebie 666, jest to coś niewskazanego. 666, co się stało w roku 1707???
2019-09-08 16:23:49
Charles: Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale ten cymbał Bronek91 i donekT. to jedna i ta sama osoba, prawda?
2019-09-08 16:35:02
donekT: Mają tego samego agenta prowadzącego. DETLEFA RUSERA.
2019-09-08 21:28:09
krzysztof.mm: nie mylisz się - to cymbałek arturek ㋡
2019-09-08 21:39:55
donekT: Romuald Saletra się kłania.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: