Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gość OX.PL Magdalena Lapczyk - balsamistka

Magdalena Lapczyk - balsamistka. W jaki sposób przygotowuje się ciało do pogrzebu? Czy można oswoić śmierć? Czy praca Gościa wpływa na życie osobiste? Jacek Porzycki zapytał również o przemijanie, dystans i filmowanie pogrzebów.
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

23
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-19 21:13:00
krzysztof.mm: balsamowanie bardzo ważna sprawa - ale bez k a p e l a n a - ani rusz ♝♝♝ "Od 2,4 do 7,4 tys. zł brutto zarabiają kapelani w Izbach Administracji Skarbowej, podlegających Ministerstwu Finansów - informuje resort. Obecnie izby zatrudniają dziesięciu duchownych."
2019-04-19 22:02:35
krzysztof.mm: ...no i kultura jest też ważna, szczególnie toruńska kultura: "Ministerstwo kultury poinformowało o zwiększeniu dofinansowania na budowę toruńskiego Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im św. Jana Pawła II, którego współtwórcą jest fundacja Lux Veritatis. Kwota dofinansowania nie wyniesie 70 mln zł, jak zakładano początkowo, a 117 mln zł."
2019-04-19 22:07:46
krzysztof.mm: ...ale zdecydowanie n a j w a ż n i e j s z a - dla kościelnej kasy, oczywiście - jest r e l i g i a: ♝♝♝ " Religii uczy w kraju prawie 22 tys. osób. Koszt tych lekcji to rocznie 1 482 mln, czyli prawie 1,5 mld zł. Tak wynika z udzielonej właśnie przez MEN odpowiedzi na interpelację w sprawie wynagrodzenia dla nauczycieli religii w placówkach oświatowych."
2019-04-19 22:09:59
krzysztof.mm: i tak oto, proszę Państwa, władza ludowa lekką rączka p r z e p i e r d z i e l a nasze pieniążki...
2019-04-19 23:20:00
jasper: To przez to proroctwo (Izajasz 29:13): Proroctwo - 13 Wyrzekł Pan: Ponieważ ten lud zbliża się do Mnie tylko w słowach, i sławi Mnie tylko wargami, podczas gdy serce jego jest z dala ode Mnie4; ponieważ cześć jego jest dla Mnie tylko wyuczonym przez ludzi zwyczajem, 14 dlatego właśnie Ja ponowię niezwykłe działanie cudów i dziwów z tym ludem: zginie mądrość jego myślicieli, a rozum jego mędrców zaniknie5.
2019-04-20 05:36:49
bronek91: Jak śmiało możemy stwierdzić, na podstawie wypowiedzi co poniektórych, wykazują oni chęć aspirowania i przynależności do środowisk w założeniu racjonalnie podchodzących do rzeczywistości. Niestety brakuje im najzwyklejszego OBIEKTYWIZMU. W swym komentarzach zioną NIENAWIŚCIĄ i traktują ludzi wierzących, zwłaszcza Katolików z pogardą oraz ewidentną NIETOLERANCJĄ. Dowodzi to jedynie faktu, iż nie zmienili swej zaściankowej mentalności. Uważają, iż przyjęcie NA WIARĘ z ich strony pewnych twierdzeń oraz bezmyślne powielanie cudzych treści (nie zawsze wiarygodnych, wręcz przeciwnie) nobilituje ich do grona ludzi, za których chcieliby być uważani przez innych. Niestety, nadal pozostają pospolitymi kołtunami, jakby granatem oderwanymi od przysłowiowego pługa.
2019-04-20 05:42:57
bronek91: jasper, Do Izajasza nawiązujesz? Zatem zapoznaj się z pojęciem "RESZTA", tak dogłębnie opisywanym przez tego proroka. „Reszta się nawróci”, a raczej ZANURZY.
2019-04-20 05:59:00
bronek91: krzysztof.mm, Zdaje się, iż odpowiednie środowiska, często o podłożu ateistycznym lub bezwyznaniowym, biorąc przykład ze związków wyznaniowych, ZWĄCHALI interes i wykorzystali poszczególne etapy życia człowieka (narodziny, małżeństwo, a zwłaszcza śmierć) do trzepania kasiory. Tym sposobem niektórzy swój ANTYKLERYKALIZM przenieśli z niwy propagandy, szyderstwa i działań performatywnych na wymiar ekonomiczny. Na rynku stosowni MISTRZOWIE CEREMONII (ŚWIECKICH) powoli stanowią konkurencję dla kleru różnej maści i proweniencji.
2019-04-20 06:01:31
krzysztof.mm: jasper ma rację - teraz kuźwa wszystko jest jasne i na swoim miejscu, wykrakał Izajasz
2019-04-20 06:11:53
bronek91: krzysztof.mm, Czy przedstawieni z mojej strony MISTRZOWIE CEREMONII (ŚWIECKICH) nie stanowią dowodu, na występowanie naiwności również u osób odżegnujących się od jakiejkolwiek formy TEIZMU? krzysztof.mm, Odpowiednio dostosowana "Kaplica LAPCZYK" funkcjonuje, a zapotrzebowanie na MISTRZA CEREMONII (ŚWIECKICH) niewątpliwie zagości również na terenie Gminy Skoczów, może krzysztof.mm się skusisz? Wówczas Ty krzysztof.mm poczujesz się jak prawdziwy funkcjonariusz kleru.
2019-04-20 06:17:03
bronek91: krzysztof.mm, Co więcej, czy zatrudniani np. przez Ateistów i Bezwyznaniowych MISTRZOWIE CEREMONII (ŚWIECKICH) nie tworzą czasem rytuału, któremu poddają się naśmiewający się z obrzędowości rzekomi "postępowi"? Nie wspominam już o ateistycznych i bezwyznaniowych "świętych" np. taki Giordano Bruno, Czarownice z Chwaliszewa, Barbara Zdunk, czy Kazimierz Łyszczyński. Ich wspomnieniom również towarzyszy obrzędowość.
2019-04-20 08:46:40
jasper: Kosciol sie nawroci ... ? Czy o Rydzyk odda kilkaset mln, ktore otrzymal od rzadu PiS niepelnosprawnym ? Potrzebuja oni realnej pomocy i tak juz w ciezkim zyciu a nie kolejnej swiatyni. Czy kapelani zatrudnieni w Skarbowce beda pracowac dla idei i oddadza swoje wynagrodzenie ok. 3-5 tys. miesiecznie najbardziej potrzebujacym ? Czy ksieza przestana pobierac pensje za prowadzenie religii w szkolach ? - wedlug pana Karczewskiego powinni pracowac dla idei. W koncu w Biblii nie pisze, zeby Jezus pobieral wynagrodzenia za gloszenie Slowa. Czy KK odda przywilej mozliwosci zakupu ziemi pod kosciol za 1 zl ? Czy kosciol rozliczy sie za 2 tys. lat z pedofilii w swoich szeregach ? Czy biskupi zaczna zyc skromnie a swoje palacyki oddadza na cele socjalne ? Kto uwaza, ze KK sie „ nawroci“ jest nie tylko naiwny ale i glupi. Tym bardziej, ze to tylko pare przykladow.
2019-04-20 09:40:28
hababa: do krzysztof.mm, ty to fansolisz jakbyś już był dobrze zabalsamowany od wczora wieczora
2019-04-20 09:54:15
bronek91: jasper, cytat " Jezus pobieral wynagrodzenia za gloszenie Slowa" cytat-Wart jest bowiem robotnik swej strawy. Ty jasper myślisz nie na sposób Boży, lecz na ludzki. W sytuacji regresu KOŚCIOŁA do pozycji z IV wieku zmiany organizacyjne są zdeterminowane inną sytuacją społeczną. KK z samej natury ma charakter kolektywny oraz hierarchiczny i realizacja misji Kościoła poza wspólnotowością nie jest możliwa. Kościół funkcjonował w ramach poszczególnych wspólnot politycznych, jako czynnik dostarczający idei, wartości itd., które kształtowały życie społeczne i miał wpływ na prawodawstwo. To umożliwiło masowość. Stopniowe odchodzenie od wpływu KOŚCIOŁA na życie społeczne (państw) przynajmniej od 1789 powodowało rozdźwięk pomiędzy masowością i jakością. W chwili, kiedy prawodawstwo stopniowo wyzbyło się odniesienia do chrześcijaństwa, a Kościół nie dostosował do zmienionych warunków (kwestia braku sankcji), sytuacja z przyczyn oczywistych musiała zaowocować kryzysem. Tym sposobem należy powrócić do form organizacyjnych z okresu, kiedy Kościół nie miał pozycji dominującej (wpływ na prawodawstwo) i stanowił jedną z wielu dostępnych na równi alternatywnych form religijności, ale był tolerowany, mowa o IV wieku.
2019-04-20 10:10:04
bronek91: jasper, W związku z powyższym, stopniowo ILOŚĆ przekształca się w JAKOŚĆ, owa RESZTA. Etykietkowani, letniacy, konformiści i religijni ignoranci odchodzą- Chwała Bogu! Równolegle stopniowo wzrasta zaangażowanie świadomych wierzących w różne przejawy życia religijnego oraz zainteresowanie z ich strony zgłębianiem tajników wiary. Przez co w konsekwencji dochodzi do OCZYSZCZENIA i nie tyle nawrócenia ile METANOI. Tym sposobem, coraz większe znaczenie zaczynają odgrywać świeccy, na których naskarżyć biskupowi już nie można (brak sankcji). W najtrudniejszym położeniu nie znajduje się LAIKAT, tylko KLER. KLER stara się bronić swej pozycji i dotychczasowego stylu życia. LAIKAT wprost przeciwnie. Reforma Kościoła i ODNOWA KOŚCIOŁA, w XXI wieku nie spoczywa na KLERZE, tylko LAIKACIE. Fanatyczni antyklerykałowie nie potrafią tego pojąć. Zgodnie z treścią Pisma, 1/3 gwiazd zostanie zmieciona z nieba i upadnie.
2019-04-20 10:15:41
bronek91: jasper, Teraz tylko pomyśl, kiedy RESZTA, tak samo, jak w IV wzbudzi w swym postępowaniu potrzebę DAWANIA ŚWIADECTWA PRAWDZIE, w konkurencji z innymi formami religijności utrwali się tożsamość i wartość wyznawanej wiary. LAIKAT już w tej chwili coraz częściej racjonalnie podchodzi do wyznawanej wiary, spada znaczenie rytuału na rzecz WIEDZY. Wielu zaczyna sięgać do języków oryginalnych i pojawia się coraz częściej sytuacja, kiedy to LAIKAT w kwestii wiary upomina KLER. Niniejszym pragnę Ci jasper zasugerować, iż odbywające się ruchy migracyjne uświadomiły wielu o znaczeniu chrześcijańskich korzeni Europy.
2019-04-20 10:20:02
bronek91: Na szczęście w swej głupocie, nienawiści i zaślepieniu fanatyczni Antyklerykałowie, Neomarksiści i rzekomi postępowcy zapomnieli o LAIKACIE i skupili się w swej propagandzie na KLERZE, uznając jedynie administracyjny wymiar Kościoła. Tymczasem LAIKAT działa... Co więcej, ma w przysłowiowym nosku przekręty poszczególnych typów, prokurator jest od tego. Nie każdy, kto mówi mi Panie.... Wyznanie to coś oddzielnego od administracji. Kto jest przeznaczony na zatracenie i zagładę, idzie na zatracenie i zagładę. Kto do życia wiecznego zostanie zbawiony.
2019-04-20 10:31:34
hababa: => krzysztof.mm , fansolisz jakbyś od wczora wieczora był dobrze zabalsamowany
2019-04-20 11:48:47
jasper: bronek, a wystarczylo odpowiedziec tak lub nie. Rozumiem, ze to dla ciebie za duzy wysilek umyslowy. Dlatego bredzisz jakbys byl nieodpowiednio zabalsamowany .
2019-04-20 12:47:27
skuter66: Jak zwykle nie na temat, krzysztof.mm wel jasper psychatryk się kłania, pani Magda rzeczywiście jest osobą kompetentną, jak najbardziej odpowiednią do tej szlachetnej i odpowiedzialnej pracy, skromna i bardzo sympatyczna. Pozdrawiam.
2019-04-20 14:15:07
jasper: Nie znam pani Magdy ale zdaje sobie sprawe, ze wykonuje ciezka i odpowiedzialna prace. Musi to byc czlowiek bardzo dobry, bo tylko taki potrafi z godnoscia obchodzic sie z martwym cialem. Masz zapewne racje skuter66 piszac, ze pani Magda jest osoba kompetentna i zapewne chcialaby za swoja prace zarobic przynajmniej tyle, ile zarabia w skarbowce mazowieckiej - kapelan wyznania katolickiego - 7 373,03 zl brutto. Czego Jej zycze.
2019-04-20 23:59:14
Herr Flick: Krzysiek, dobrze Cię tę balsam trzyma:)
2019-05-05 22:05:51
wyśmienity cwaniaczek: TE PANIE MUCHA pan dycho ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: