Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Górnicy blokują 'wiślankę'

Jak informuje Radio 90 - górnicy kopalni ''Pniówek'' blokują 'wiślankę' w Pawłowicach. Około godziny 13.00 na głównym skrzyżowaniu w Pawłowicach pojawiła się duża grupa pracowników miejscowej kopalni, którzy skutecznie utrudniają przejazd samochodów.

Górnicy kopalni „Pniówek” blokują wiślankę w Pawłowicach. Około godziny 13-tej na głównym skrzyżowaniu w Pawłowicach pojawiał się duża grupa pracowników miejscowej kopalni, którzy skutecznie utrudniają przejazd samochodów. Mówi w rozmowie z Rradiem 90 rzecznik pszczyńskiej policji Karolina Błaszczyk:


Na miejscu są policjanci
– dodaje Karolina Błaszczyk:

posłuchaj

Z informacji uzyskanych przed kilkunastoma minutami wynika, że zablokowany jest także przejazd przez Pawłowice. Górnicy blokują rondo oraz główną ulicę w stronę Jastrzębia. Nie wiadomo jak długo potrwa protest górników i blokada drogi krajowej numer 81 oraz dróg w Pawłowicach. Związkowcy odmawiają komentarzy w tej sprawie. Przypomnijmy, że trwają rozmowy strony związkowej z Zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej, mediatorem jest Longin Komołowski.

AKTUALIZACJA godz 15:22

Sytuacja w Pawłowicach wróciła do normy. Zakończył się protest górników na tamtejszych drogach. Przypomnijmy, jak informowała pszczyńska policja od godziny 13-tej około 500-ciu set górników kopalni Pniówek blokowało przejazd aut przez główne skrzyżowanie na wiślance. Zablokowane przez nich było także rondo w centrum Pawłowic i droga w stronę Jastrzębia. Po blisko dwóch godzinach protest został zakończony. Policjanci z Pszczyny informują, że wszystkie drogi w Pawłowicach są już przejezdne.

red.

źródło: Radio90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: