Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Górki Wielkie: będzie remont ul. Skrzypka?

Od mieszkańca Górek Wielkich otrzymaliśmy informację o fatalnym stanie ul. Ludwika Skrzypka, która podczas opadów zamienia się w wielkie grzęzawisko. Czy gmina Brenna zamierza podjąć się jej remontu?

- W samochodzie sąsiad już kilka razy musiał wymieniać osłonę silnika, błoto okleja się na czujnikach abs. Podczas kontroli drogowej przez policję dostałem upomnienie za brudny samochód - skraży się nasz czytelnik. Jak dodaje, stanu drogi nie polepsza fakt, że przejeżdżają nią samochody ciężarowe.

- Temat był wielokrotnie zgłaszany w gminie na niższym szczeblu oraz u wójta gminy Brenna, zarówno przeze mnie jak i moich sąsiadów. W marcu dostaliśmy zapewnienie o utwardzeniu drogi do końca kwietnia br. - dodaje mieszkaniec Górek Wlk.

Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Gminy Brenna, remont drogi ma ruszyć jeszcze w tym roku. - Prace związane z wykonaniem nowej nawierzchni na odcinku tej drogi aktualnie są zaplanowane na przełom września i października tego roku. Niestety z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne w tym roku (liczne nawalne opady deszczu) oraz budowę sieci wodociągowej na wspomnianym odcinku drogi harmonogram wykonania tych prac uległ przesunięciu. Roboty zostaną wykonane przez Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej Gminy Brenna, który prowadzi prace utrzymaniowe i remontowe na drogach gminnych - informuje Dariusz Jakubiec, wicewójt gminy i Naczelnik Wydziału Inwestycji i Infrastruktury. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-25 20:15:14
kierowca_bombowca: No i po co remontować? Większość wieśniaków (ze względów prestiżowych) jeździ terenówkami bądź SUVami, to dla nich idealny teren, a więc morda w kubeł.
2019-09-26 06:51:45
macuris: Kierowca_bombowca zapraszam Ciebie na przejażdzkę Twoim BOMBOWCEM po ulicy Ludwika Skrzypka, pokażesz jak się jezdzi po takim syfie. Tylko musisz się spieszyć bo Gmina Brenna działa niesamowicie szybko i w każdej chwili mogą naprawić nawierzchnię DROGI GMINNEJ no i będziesz miał po zabawie. pzdr.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: