Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Góra Przymierza - Orłowa

Grota Niepokalanej stanie na Orłowej. Niedawno wmurowano tam kamień węgielny. Prócz groty na Orłowej stanie kaplica ku czci Dziewictwa Maryi. Jako trzeci powstanie domek Bożego Narodzenia z żywymi zwierzętami całorocznym żłóbkiem.

W Brennej Leśnicy, na szczycie Orłowej powstaje „Góra przymierza”. W piątek, 12 października 2012 r.,  w obecności franciszkańskiego prowincjała o. dr Ezdrasza Biesoka, wójt Gminy Brenna Iwony Szarek, o. Oskara Puszkiewicza oraz zaproszonych gości, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Grotę Niepokalanej. 

To właśnie ta budowla ma zapoczątkować zagospodarowanie góry.  Kamień podarowała Kuria Łomżyńska.

- Mamy nadzieję, że ta grota i kolejne widzialne znaki, które pojawią się tu w przyszłości, staną się wsparciem w pogłębianiu wiary, w jej ponownym odkrywaniu i umacnianiu. Niech będzie to przystań dla szukających Boga, dla pragnących odnaleźć bliskość z Tym, który kocha nas najbardziej na świecie. Ufam, że ta Góra Przymierza będzie także wsparciem dla osób odbudowujących swoją trzeźwość po doświadczeniu nałogu, ale też dla ludzi pragnących umocnić trzeźwość, której nigdy nie utracili - skierował do zgromadzonych słowo bp Tadeusz Bronakowski–przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Góra Przymierza ma być miejscem, które ma pomócw odnowieniu przymierza. Miejscem, w którym każdy będzie miał możliwość uświadomienia sobie, ze nie ma takiego upadku, z którego Bóg nie mógłby wyprowadzić człowieka ku życiu w zjednoczeniu z Nim. „Góra Przymierza” jest dla wszystkich chcących wydobyć się z uzależnień i wrócić do stanu radosnej wolności i odpowiedzialności za siebie i innych. Jest to więc „Góra” odnowienia, i wreszcie droga aby powrócić do miłującego Serca Bożego i Serca Niepokalanej Matki – mówią zakonnicy. 

Pierwszym elementem projektu jest budowa „Groty Niepokalanej”. Następnym etapem realizacji jest zbudowanie niewielkiej kaplicy ku czci Dziewictwa Maryi. Jako trzeci powstanie domek Bożego Narodzenia z żywymi zwierzętami całorocznym żłóbkiem.

 

KOD

źródło: ox.pl/mat.pras
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: