Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

GOPR ostrzega, uważaj w górach

W górach warunki są trudne. Zaspy osiągają nawet kilka metrów. GOPR ostrzega przed wyprawami górskimi. Na pewno do wyjścia w góry warto się przygotować...I warto się zastanowić czy na pewno musimy tam być... W niektórych miejscach w każdej chwili mogę zejść lawiny.

Warunki w górach są bardzo trudne warto o tym pamiętać, nim zaczniemy planować wyjście w Beskidy. - Warunki turystyczne na beskidzkich szlakach są bardzo trudne, szlaki są nieprzetarte a zaspy na nich osiągają 2m wysokości. Powyżej górnej granicy lasu wieje silny wiatr osiągający w porywach 100km/h a widoczność nie przekracza 20m. Apelujemy, by mieć to na uwadze, planując weekend w Beskidach – apelują ratownicy GOPR.

Warto także pamiętać, że w niektóre partie gór ratownicy nie mogą dotrzeć żadnym pojazdem zmechanizowanym. - W partiach szczytowych działania ratunkowe prowadzone są bez użycia mechanicznych środków transportu (skuter, quad), co znacząco wydłuża czas dotarcia do potencjalnych osób poszkodowanych. Możecie polegać tylko na szybkości i sile ratowników – dodają GOPR.

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ostrzega i przestrzega. W górach naprawdę może byc niebezpiecznie. - Apelujemy o bezwzględne przestrzeganie zasad rozwagę, odpowiedzialność i właściwe wyposażenie niezbędne w górach zimową porą (lawinowe ABC, ochrona przed wychłodzeniem, dodatkowe źródła światła, powerbank, instalacja aplikacji Ratunek itp.). - dodają GOPRowcy.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: