Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''Gong'' zachwycił architektów

Wielofunkcyjna hala ?Gong?, przebudowanaj ze zbiornika gazu na terenie byłego kompleksu hutniczego Dolne Witkowice, została nagrodzona Grand Prix w konkursie ''Budowa Województwa-Morawskośląskiego 2012''.

Uroczysty finał konkursu, organizowanego co roku przez zrzeszenia branżowe architektów i przedsiębiorców budowlanych, odbył się w poniedziałek w Konserwatorium Janáčka w Ostrawie. Dwie nagrody otrzymały budowle wchodzące w skład ostrawskiego kompleksu Nowa Karolina. Jury doceniło architekturę bramy łączącej historyczne centrum Ostrawy z kompleksem handlowo-rozrywkowym oraz domy mieszkaniowe wchodzące w skład Rezydencji "Nowa Karolina".

W kategorii budowli inżynieryjnych nagrodzono z kolei most na drodze I/67 w Boguminie-Skrzeczoniu. Hetman województwa morawsko-śląskiego Miroslav Novák, który był patronem konkursu, przyznał nagrodę nowemu budynkowi Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Wyższej Szkoły Górniczej – Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie. Publiczności głosującej w internecie najbardziej podobało się natomiast Centrum Handlowo-Rozrywkowe "Breda & Weinstein" w Opawie. 

Glos Ludu - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: Głos Ludu
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: