Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Goleszowskie pomniki przyrody plastycznie

W konkursie przyrodniczo-plastycznym ''Poznajemy pomniki przyrody'' mieli możliwość wykazać się także uczniowie szkół podstawowych Gminy Gleszów. Wpłynęło 37 prac, a laureaci dyplomy i nagrody odebrali uroczyście z rąk Wójta Krzysztofa Glajcara.

Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów zorganizowano 17 maja w sali goleszowskiego Gminnego Ośrodka Kultury. Witając laureatów dyrektor GOK-u Jolanta Warsińska zwróciła uwagę na fakt, że jest to już ósma edycja organizowanego przez Komisję Ochrony Przyrody przy oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie konkursu, który przyczynia się do promowania walorów przyrodniczych gminy.- Cieszę się, że w konkursie startujecie, widzę też, że niektóre twarze się powtarzają. A wychowawcom bardzo serdecznie dziękuję za to, że młodzież kierujecie, naprowadzacie – mówił wójt nim przystąpił do uroczystego wręczania nagród. W kategorii klas III-IV zwyciężyła Patrycja Lanc z SP w Dzięgielowie, a w kategorii klas V-VI Marlena Matuszny z SP w Cisownicy. Pozostale wyniki znajdziemy tutaj.

Prowadzący konkurs Przewodniczący KOP PTTK Jan Machała jak zwykle chwalił młodzież za zaangażowanie i chęć poznawania przyrody w swej najbliższej okolicy i zachęcył do zdobywania odznak przyrodniczo krajoznawczych, a także zaproponował by laureatów zabrać na wycieczkę na ścieżkę przyrodniczą w Kończycach Wielkich, przy której usytuowane są niezwykle cenne, stare okazy dębów.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: