Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Goleszów: współpraca polsko-niemiecka

Od piątku (4.10) w Goleszowie przebywają uczniowie ze szkoły w niemieckim Reiskirchen - ich wizyta związana jest z projektem wymiany młodzieży, jaki postanowiła wznowić gmina.

- Bardzo cieszę się z wznowienia naszej współpracy i z waszej obecności. Mam nadzieję, że efektem waszej wizyty będą długotrwałe znajomości i przyjaźnie, które będą kontynuowane także po realizacji projektu - mówiła wójtka Goleszowa Sylwia Cieślar podczas powitania niemieckich uczniów.

W ramach wymiany przez pięć dni grupa 14. gości z Niemiec będzie mieszkać u rodzin z Goleszowa oraz poznawać atrakcje regionu, zwyczaje, czy kuchnię. Zaplanowana jest także rewizyta w kraju naszych zachodnich sąsiadów, w której wezmą udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jury Gajdzicy w Cisownicy, Szkoły Podstawowej w Dzięgielowie oraz Szkoły Podstawowej w Goleszowie.

Warto dodać, że to nie pierwsza wymiana młodzieży w ostatnim czasie. We wrześniu w Goleszowie gościli uczniowie z Czeskiego Cieszyna - pisaliśmy o tym tutaj.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-08 16:16:46
koszor: Tak, Niemcy już tu w Goleszowie byli, raptem kilkadziesiąt lat temu. Pamiętamy o oddziale Obozu Koncentracyjnego. Jeszcze żyją naoczni świadkowie tych zbrodni.
2019-10-08 23:36:40
donekT: W jakim to państwie wyhodowała się taka nędzna kreatura jak MARKS KAROL??? To jego przemyślenia i uczniowie zniszczyli Imperium Rosyjskie, które wedle prognoz z początku XX wieku, gdyby istniało, dziś powinno liczyć około 600 mln ludności. Zdaje się, iż jego ideologię ktoś obecnie zaszczepił w UE. Skutki już dziś możemy śmiało przewidywać. Niemcy, najwyższy czas się opamiętać!
2019-10-08 23:49:46
donekT: Jak długo Gudrun Burwitz miała realny wpływ na politykę RFN? Właśnie... Bynajmniej nie chodzi o osobę, tylko jej poglądy. Co z takimi organizacjami jak Stille Hilfe, czy DELTA? Moim zdaniem RFN nie rozliczyła się jeszcze ze swoją przeszłością, wprost przeciwnie, sprawia jedynie takie pozory. Ilu zbrodniarzy zostało przez RFN rozliczonych za Zbrodnie dokonane np. w trakcie Powstania Warszawskiego? Co więcej, pomiędzy Polską a Niemcami do dziś nie został zawarty oficjalny traktat pokojowy... Zdaje się, że wizja Europy Ottona III (z greckiej matki) znacząco różni się od tej realizowanej obecnie. Kto wówczas stanowił opozycję wobec polityki Ottona III? Trybaliści?
2019-10-09 16:48:34
krzysztof.nn: dla zainteresowanych patologią społeczną - kreatura donek/bronek/arturek pochodzi z Wiślicy
2019-10-09 20:37:17
donekT: ... pochodzi z Budy Ruskiej
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: