Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Goleszów: remont 4 dróg gminnych

Jak poinformował goleszowski magistrat, w sierpniu 2019 roku ruszą prace remontowe na 4 drogach gminnych. Działania będą obejmowały położenie nowej nawierzchni asfaltowej na ulicach: Jana Ożany i Pawła Łyżbickiego w Cisownicy, ulicy Długiej w Puńcowie oraz ulicy Pod Chełmem w Goleszowie. Aktualnie nie wiadomo, jak prace wpłyną na przejezdność tych dróg.

- Wykonanie odwodnienia, przebudowa zjazdów, uzupełnienie poboczy i, oczywiście, ułożenie nowego asfaltu to tylko część prac, które czekają na dwóch wykonawców robót, wyłonionych w drodze przetargowej – poinformowały władze Goleszowa, jednocześnie prosząc o wyrozumiałość, w związku z utrudnieniami, które z pewnością kierowcy będą musieli znieść. Nagrodą za chwilowe utrudnienia okaże się jednak nowa nawierzchnia, dzięki której nie trzeba będzie bać się o stan techniczny zawieszenia w naszych pojazdach.

Jak jednak mają dokładnie wyglądać planowane prace? Na ulicy Ożany firma, która wygrała przetarg, zmodernizuje około 519 metrów drogi. W przypadku ulicy Łyżbickiego nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku 264 metrów, na Długiej zmodernizują 474 metry drogi, a Pod Chełmem remont odbędzie się na odcinku 289 metrów. Łączny koszt wszystkich inwestycji (łącznie ponad 1,5 kilometra dróg) wyniesie ponad milion złotych.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: