Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Goleszów: łap deszczówkę

W Goleszowie ruszył druga edycja programu, dzięki któremu można uzyskać dopłatę w wysokości od 200 do 500 zł na zakup zbiorników na deszczówkę.

Wysokość możliwej dopłaty do zakupu zbiornika na deszczówkę zależy od jego pojemności. Dopłata w maksymalnej kwocie 500 zł przysługiwać będzie mieszkańcom, którzy zdecydują się na zakup zbiornika o pojemności minimum 1000 litrów. Maksymalnie 300 zł będzie można otrzymać w przypadku zakupu zbiornika na deszczówkę o pojemności od 300 litrów do 1000 litrów. Z kolei przy wyborze zbiornika o pojemności od 120 litrów i mniej niż 300 litrów maksymalna kwota dopłaty wyniesie 200 zł. Nabór wniosków trwa od 4 do 31 marca br.

- Ogromne zainteresowanie ubiegłorocznym, pilotażowym programem dopłat przełożyło się na jego kontynuację w tym roku. Cieszę się, że jako gmina możemy zachęcać mieszkańców do ekologicznych zachowań związanych z zatrzymywaniem przynajmniej części wód opadowych. Oprócz względów ekologicznych to także sposób na realne oszczędności dla osób zbierających deszczówkę, która może być następnie wykorzystana np. do podlewania roślin w ogrodzie - wyjaśnia Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: