Goleszów: fotowoltaika wkrótce na dachu GOK
Zadanie, na które gmina pozyskała ponad 1,6 mln zł dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027, ma na celu rozwój energetyki rozproszonej opartej na odnawialnych źródłach energii oraz zwiększenie efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej.
Po zakończeniu przedsięwzięcia odnawialne źródła energii, w tym nowoczesne instalacje fotowoltaiczne oraz 24 magazyny energii elektrycznej, będą funkcjonować w dziesięciu lokalizacjach na terenie gminy Goleszów. Projekt obejmuje budynki szkół w Goleszowie, Bażanowicach i Dzięgielowie, Przedszkole Publiczne w Kisielowie, siedzibę Gminnego Ośrodka Kultury, Dom Ludowy w Goleszowie Równi, budynek Urzędu Gminy przy ul. Zakładowej, a także strażnice Ochotniczych Straży Pożarnych w Goleszowie, Bażanowicach i Dzięgielowie.
Wybór obiektów objętych projektem został poprzedzony szczegółowymi analizami technicznymi, które pozwoliły ocenić możliwości montażu instalacji OZE oraz ich przyszłą efektywność energetyczną. Uwzględniono również wymagania i kryteria określone w dokumentacji konkursowej programu, dzięki czemu możliwe było skuteczne pozyskanie środków zewnętrznych na realizację zadania.
NG/mat.pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33