Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Goleszów: budżet na 2020 uchwalony

Na ostatniej sesji Rady Gminy Goleszów radni podjęli jednogłośnie uchwałę budżetową na 2020 rok. Jak wynika z dokumentu, zbliżający się rok będzie rekordowy pod względem wydatków.

W trakcie sesji radni nie podjęli dyskusji na temat proponowanej uchwały. Jednomyślne głosowanie skomentował przewodniczący Rady Gminy. - Chciałbym podziękować pani wójt i wszystkim pracownikom, którzy pomogli w konstruowaniu budżetu. Myślę, że projekt jest bardzo ambitny, rozwojowy, z małym zadłużeniem - mówił Karol Lipowczan.

- Bardzo bym chciała państwu podziękować. Mam nadzieję, że ten budżet pozwoli naszej gminie rozwijać się bardzo dynamicznie i będziemy realizować więcej inwestycji w naszych sołectwach - mówiła Sylwia Cieślar.

Jak dodała na Facebooku wójtka gminy, wydatki w przyszłym roku przekroczą po raz pierwszy kwotę 60 mln zł. Ma to wynikać z wielości zadań, jakimi obciążane są wszystkie samorządy w kraju. Warto też podkreślić, że w samym 2019 roku gmina zmniejszyła swoje zadłużenie z 6 mln zł na 2 mln zł.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: