Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Goleszów: 670 tys. na wymiane oświetlenia

Ponad 3 lata będzie trwać modernizacja goleszowskiego oświetlenia ulicznego, które zostanie zastąpione energooszczędnym systemem lamp LED-owych. Gmina otrzymała na ten cel ponad 670 tys. zł z funduszy europejskich.

Inwestycja umożliwi zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, a także zwiększy bezpieczeństwo na gminnych drogach i chodnikach. - To kolejne bardzo ważne osiągnięcie, na które składa się praca wielu osób, w tym doświadczonych pracowników naszego urzędu. Projekt dofinansowany w ramach naboru dotyczącego efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii i gospodarki niskoemisyjnej jest pierwszym etapem modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie gminy Goleszów. Już teraz mogę jednak zapewnić, iż wraz z dostępnością środków w nowej perspektywie finansowej gmina będzie zabiegać o jego kontynuację – komentuje Sylwia Cieślar, wójtka gminy Goleszów.

KR/UG Goleszów

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-25 12:43:28
Jakkolwiek Żywy : Największym osiągnięciem pani wójt z ostatnich dni jest bez wątpienia kolejna 30% podwyżka opłat za wywóz śmieci. Patologiczny taniec gminy Goleszów z tym samym jednym i jedynym dostawcą usługi rozwija się w najlepsze. Nikt nie może wyjść z systemu, nikt nie może podpisać swojej indywidualnej umowy z innym dostawcą usługi. Za to wszyscy bez wyjątku muszą zapłacić dokładnie to, na co się zgodziła pani wójt. A pani wójt zgadza się bez mrugnięcia okiem na podwyżki sześciokrotnie przekraczające poziom inflacji. Sycylia mogłaby wiele nauczyć od tak głębokich lokalnych powiązań działających w Polsce. Po co mam Pcimie, tutaj też samorządowcom na pewno niczego nie zabraknie.
2021-06-25 13:15:41
migaj: Nie mała to kwota ale to się opłaca. Nowoczesne oświetlenie na pewno przyniesie wymierne korzyści.
2021-06-25 13:20:40
migaj: Jakkolwiek Żywy na pewno nie jest to wina samorządu, a tym bardziej Pani Wójt. Witch szukaj na najwyższym szczeblu, czyli w Warszawce.
2021-06-25 13:37:58
Jakkolwiek Żywy : @Migaj, wójt jest odpowiedzialny za to co się dzieje w gminie, nieważne kto z upoważnienia robi jaką część roboty. Warszawa jest winna kompletnie skopanej ustawy, która dała zielone światło patrologii, ale to na poziomie lokalnym w całej Polsce zauważono i wykorzystano "wielką szansę". Nie ma konkurencji, a gdzie jest, jest też zazwyczaj bardzo szybko usuwana, jest ogólnopolskie krojenie ludzi na potężną kasę. Płacić trzeba za każdego od niemowlaka po starca nie wychodzącego z domu. Gdyby przyjąć stawki Goleszowa jako średnie to ten biznes bez kontroli i konkurencji jest wart grubo ponad miliard złotych każdego miesiąca. I nikt nie pomoże mieszkańcom, ponieważ gminy występują jako jednostki administracyjne państwa a nie jako firmy, nie ma więc możliwości ingerencji UOKiK chociażby. Ten niewyobrażalnie patologiczny układ jest w dodatku tolerowany przez wszystkie partie, bo każda ma swoich samorządowców w różnych regionach i nikt nie chce im psuć interesów. Więc masz rację. Polska centralnie tworzy sitwę, ale wszystko jest już później realizowane lokalnie w Pcimiach, Zyrardowach i Goleszowach.
2021-06-25 19:48:57
migaj: Jakkolwiek Żywy; jesteś w błędzie pisząc, że jest to biznes bez kontroli. Wszystkie propozycje stawek przechodzą przez radę gminy i to radni decydują/ zgadzają się lub nie, o danej stawce. Porozmawiaj na temat stawek ze swoim radnym którego sam wybrałeś, możesz prześledzić e-sesje i dowiesz się prawdy.
2021-06-25 23:43:43
Jakkolwiek Żywy : Wszystkie propozycje stawek przechodzą przez radę gminy? I co, biorą udział w negocjowaniu cen u kontrahenta? Przyglądają się kwestii zachowania zdrowej konkurencji? Rzeczywistego a nie symulowanego wyboru oferty? Utrącają łapy tych urzędników, którzy chcieliby skorzystać na jedynie słusznych wyborach? Czy raczej dostają już gotową znaną ofertę jedyną możliwą bo innej nie będzie i dzielą te koszty na mieszkańców? I to cała ich rola?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: