Gofry jak marzenie

Każdy z nas uwielbia kulinarne przysmaki. Na cieszyńskim rynku, 21 kwietnia od godz. 12 do 17 będziemy mogli osłodzić swoje życie, próbując pysznych gofrów, serwowanych przez osoby niepełnosprawne z Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie.

Po raz kolejny na rynku w Cieszynie ustawią się długie i gwarne kolejki za smacznymi, kuszącymi podniebienie goframi. Wszystko za sprawą imprezy organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie, która ma już swoje stałe miejsce w regionalnym kalendarzu.

 -Nasze gofry będzie można nabyć 21 kwietnia od godz. 12.00 do 17.00 w namiotach naszego Stowarzyszenia na płycie cieszyńskiego rynku. Gofry będzie można skosztować z cukrem pudrem, dżemem, musem jabłkowym oraz z bitą śmietaną - wyjaśnia Jan-Victor Landowski, rzecznik prasowy Stowarzyszenia.

Organizowane wydarzenie ma pokazać możliwości i umiejętności kulinarne osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zintegrować lokalną społeczność. Przy okazji imprezy „Gofrów jak Marzenie” PSOUU Koło w Cieszynie będzie prowadziło zbiórkę publiczną. Pieniądze, które uda się zebrać, zostaną przeznaczona na budowę Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń „Ekozofia Niepełnosprawnych”. Czym jest owa Ekozofia? Będzie to ośrodek zbudowany przy użyciu rozwiązań z zakresu biobudownictwa i budownictwa pasywnego. Dodatkowo energia w budynkach ośrodka będzie pozyskiwana poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii. W przyszłości w ośrodku mają się kształcić, ale też rehabilitować i pracować osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

MB

 

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją