Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gmina Strumień też ma promesę na zabytki

Przebudowa budynku mieszkalnego przy ul. Rynek 5 w Strumieniu oraz pokrycia dachowego dawnej wozowni w Strumieniu. To inwestycje, które realizowane będą przy udziale środków z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, z którego pieniądze pozyskała Gmina Strumień.

 

W ramach drugiej edycji tego programu Gmina Strumień złożyła 10 wniosków z czego dofinansowanie uzyskały 2 z nich. To „Przebudowa budynku mieszkalnego  przy ul. Rynek 5 w Strumieniu”. W tym działaniu zakres inwestycji obejmuje m.in. odtworzenie i renowację elewacji zewnętrznej budynku, przebudowę dachu, wykonanie obróbek blacharskich, przebudowę kominów, instalacji odgromowych oraz robót towarzyszących i wykończeniowych. Kwota dofinansowania to 448 261,51 zł.

Drugim projektem, który uzyskał dofinansowanie jest „Przebudowa pokrycia dachowego dawnej wozowni w Strumieniu” – zakres inwestycji obejmuje wymianę dachu, obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, wykonanie izolacji termicznej dachu oraz wymianę instalacji odgromowej i innych robót towarzyszących na budynku przy ul. 1 Maja 7 w Strumieniu. Kwota dofinansowania 313 600 zł.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków to specjalny fundusz przeznaczony dla jednostek samorządu terytorialnego na prace konserwatorskie i restauratorskie oraz roboty budowlane w obiektach zabytkowych.

W imieniu Burmistrz Strumienia Anny Grygierek promesy dla Gminy Strumień o łącznej wartości 761 861,51 zł odebrała Zastępca Burmistrza Strumienia Magdalena Suchanek-Kowalska. Wręczył je Kazimierz Matuszny Poseł RP.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-10-01 13:35:09
perpetua: Gdyby się redaktorzy z ox postarali to by się dowiedzieli, że ponad 3/4 środków z tej puli zgarnął kościół, taki mamy judaszowski klimat...
2023-10-01 14:47:54
ondraszek2013: Marsz ... żeby platformie żyło się lepiej
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: