Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gmina Skoczów najważniejsza

Z Piotrem Ruckim, bezpartyjnym kandydatem na stanowisko burmistrza Skoczowa rozmawiamy o programie wyborczym i o tym, co chce zrobić dla mieszkańców Gminy Skoczów.


W drugiej turze walczy Pan o stanowisko Burmistrza Skoczowa z kandydatem wystawionym przez Prawo i Sprawiedliwość. Czy można być dobrym burmistrzem reprezentując partię polityczną?


Nigdy nie należałem do żadnej partii politycznej. Uważam, że na poziomie samorządu gminnego trzeba współpracować ze wszystkimi dla dobra naszej gminy, a nie być zależnym od centralnych władz partii politycznej. Każdy kandydat ma swój pomysł, ale myślę że na szczeblu gminnym warto być niezależnym. Bo przecież burmistrz ma służyć mieszkańcom, robić tak jak chcą mieszkańcy,  a nie partia.


Jakie są Pana obietnice wyborcze?


Praca w samorządzie nauczyła mnie tego, że nie warto składać obietnic wyborczych. Napisałem program, wedle którego chciałbym rozwijać gminę i kontynuować to co już zostało zrobione. Dzięki pracy całego zespołu i środkom unijnym, udało nam się zrealizować 224 inwestycje. Remontowaliśmy drogi, budowaliśmy kanalizację, świetlice, wiaty, place zabaw. Mamy Teatr Elektryczny, piękny skwer Jana Sarkandra prowadzący na Kaplicówkę, zupełnie zmienił się Mały Rynek. Rozpoczęliśmy również oczekiwaną inwestycję na Górnym Borze. Wyliczać można długo…Można też obiecać cud nad Wisłą i wybudowanie kładki w 30 dni. Ja bym jednak nie wysłał swoich dzieci na spacer po takiej konstrukcji. Można mówić o liceum, które i tak leży w gestii powiatu, a nie gminy,  można w końcu obiecać zjazd z S1 w Miedzyświeciu, ale realizacja tych obietnic jest możliwa wyłącznie przy wsparciu właściwych organów posiadających kompetencje w tym zakresie.


Co pan zrobi jeśli wygra Pan wybory?


Będę kontynuował to, co dobrego udało się zrobić przez dwie kadencje. Wiele inwestycji jest w planie realizacji, wiele w gminie się zmieni dzięki funduszom unijnym. Mam też swoje pomysły zawarte w moim programie wyborczym, który widnieje poniżej. Większość tych inwestycji znajduje się już w wieloletnim planie finansowym naszej gminy, a ich realizacja będzie współfinansowana przy wsparciu funduszy zewnętrznych, głównie pochodzących z Unii Europejskiej. Najważniejsze to rozbiórka i budowa nowej kładki na rzece Wiśle, kontynuowanie rozbudowy kanalizacji sanitarnej – podłączenie do sieci budynków w Pierśćcu, w Kiczycach aż do Ochab, w Wiślicy i Wilamowicach, dokończenie remontu ulic Krzywa i Leśna, budowa boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią. Jednak inwestycje to nie wszystko. Mam nadzieję, że miło będziemy spędzać czas na licznych imprezach plenerowych i w miejscach przeznaczonych do rekreacji i wypoczynku. Głównym moim celem jest praca dla mieszkańców. Chcę, aby tak jak jest to dotychczas, każdy mógł przyjść do mojego gabinetu bez potrzeby pośredników czy rzeczników. Dotąd takie zwyczaje panowały w ratuszu i tego nie chce zmieniać. Pamiętam, że pracuję dla mieszkańców i to mieszkańcy gminy są moim szefem. Jednak wiem czego się podejmuję, wiem w jak dobrym stanie jest gmina, wiem co można zrobić i jak dalej ją rozwijać. Chcę zrealizować plan wyborczy dla dobra nas wszystkich. To dla mieszkańców Skoczowa, Bładnic, Harbutowic, Kiczyc, Kowali, Międzyświecia, Ochab, Pierśćca, Pogórza, Wilamowic i Wiślicy chcę pracować. Proszę o zaufanie.

 

 

 

PROGRAM WYBORCZY

 

Poprawa komunikacji


- Budowa kładki pieszo-rowerowej na rzece Wiśle
- Modernizacja i rozbudowa oświetlenia
- Remont mostu na i budowa nowej przeprawy przez Wisłę
- Remont kładki w Ochabach
- Przebudowa skrzyżowania i utworzenie ronda na skrzyżowaniu ulic Targowa, Mickiewicza i Górny Bór
- Budowa i remont chodników w mieście i sołectwach. Remonty dróg
- Przejęcie dworca kolejowego i przywrócenie kursowania pociągów na linii Bielsko-Biała - Cieszyn

 

 

 

Gmina przyjazna mieszkańcom


- Zwiększenie ilości miejsc w przedszkolach i żłobkach
- Budowa mieszkań komunalnych
- Dalsze eliminowanie zagrożeń powodziowych
- Rozbudowa monitoringu
- Poprawa stanu infrastruktury komunalnej
- Dalsza rozbudowa sieci kanalizacji
- Wsparcie lokalnych, małych firm i rzemieślników - stworzenie nowych miejsc pracy, dzięki realizacji programu Samorządowa Polska
- Kontynuowanie organizacji szkoleń, zajęć dodatkowych, kursów
- Rozszerzenie programu Karta Rodzina Plus oraz stworzenie odpowiednika tego programu dla osób starszych i seniorów
- Usuwanie barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych

 

 

Turystyka, sport, rekreacja


- Modernizacja istniejących obiektów sportowych i budowa nowych
- Rozwój bazy turystyczno-rekreacyjnej
- zagospodarowanie brzegów Wisły,
- zagospodarowanie wzgórza Kaplicówka
- dalszy rozwój ścieżek rowerowych
- kontynuacja rewitalizacji stawów na Górnym Borze
- bogaty kalendarz imprez i wydarzeń kulturalnych

 

www.piotrrucki.skoczow.plartykuł sponsorowany, sfinansowany ze środków KWW Niezależni Razem
 
źródło: ox.pl
dodał:
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: