Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Głosujmy na "Pociąg do kultury"

Nabór wniosków oraz weryfikacja formalna projektów zgłoszonych w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego już za nami. Jak się okazuje, cieszyński projekt „Pociąg do kultury” jest na właściwym torze. Pomysł został skierowany do głosowania, które odbywać się będzie od 12 do 30 listopada 2019 roku.

Głosowanie rozpocznie się już za nieco ponad tydzień. Od 12 listopada 2019 roku na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego (link tutaj) w zakładce „głosuj”. Zagłosować za pośrednicwem strony internetowej może każdy mieszkaniec Województwa Śląskiego. Wyniki konkursu zostaną upublicznione 18 grudnia 2019 roku. Do realizacji zostaną skierowane te zadania, które uzyskały największą liczbę głosów, aż do momentu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w budżecie. 

- Przypomnijmy, iż cieszyński projekt „Pociąg do kultury” zakłada tańsze o 50% przejazdy na wydarzenia kulturalne organizowane m.in. w teatrach, kinach, ośrodkach kultury, operach, filharmoniach, muzeach, galeriach sztuki, ale także dojazdy na festiwale i przeglądy filmowe, muzyczne, teatralne, folklorystyczne. Jego realizacja miałaby się odbywać od kwietnia do grudnia 2020 roku. W ramach projektu, każdego miesiąca do wykorzystania byłoby około 2000 przejazdów Kolejami Śląskimi. Aby skorzystać z darmowego przejazdu, należałoby kupić bilet na przejazd Kolejami Śląskimi do miejscowości, w której odbywa się wydarzenie kulturalne, a następnie zakupić bilet na wydarzenie kulturalne odbywające się na terenie województwa. Po przedstawieniu obu biletów pasażer otrzymałby bezpłatny bilet powrotny do miejsca swojego zamieszkania. Koszt projektu to w przybliżeniu 200 tys. zł, z czego ok. 90% kwoty to koszt biletów, a pozostałe 10% to koszty związane z promocją projektu – wyjaśnia Michał Nowak, pomysłodawca projektu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: