Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Głosuj i decyduj

Ostatnie trzy dni pozostały mieszkańcom Ustronia, by oddać swój głos w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim. Można to uczynić do 15 września. Mieszkańcy zadysponują budżetem o wartości 360 tysięcy złotych.

Ustroń pierwszy raz w historii wdrożył procedurę budżetu obywatelskiego. Kilka tygodni temu mieszkańcy mogli zgłaszać propozycje inwestycji, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane. Specjalna komisja zakwalifikowała te, które spełniały wymogi formalne, m.in. czy mieściły się w granicach budżetu, który na ten cel był przeznaczony. Miasto zostało podzielona na 9 osiedli. W związku z tym, że w trzech osiedlach zgłoszono tylko po jednym projekcie, tam głosowania nie ma, te inicjatywy zostaną niejako z automatu wpisane do realizacji w przyszłorocznym budżecie – informuje Ireneusz Staniek, sekretarz Miasta Ustroń.

W pozostałych sześciu dzielnicach do wyboru jest kilka propozycji. Na co można głosować? W sugestiach do budżetu obywatelskiego znajdziemy m.in. Warsztaty konstruowania i programowania robotów dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, budowę ścieżki sportowo-rekreacyjnej z placem zabaw w Jaszowcu - ul Wczasowa. Wśród propozycji jest także rewitalizacja skwerku między ul. Polną a ul. Daszyńskiego czy budowa Astro-Bazy Obserwatorium Młodych Astronautów na terenie Szkoły Podstawowej nr 5.

Każde osiedle może na swoje projekty wydać maksymalnie 40 tysięcy złotych. Łącznie tegoroczny budżet obywatelski w Ustroniu wynosi 360 tysięcy złotych. Głosować można na jeden projekt z własnej dzielnicy. Końcem września opublikowane zostaną wyniki wyborów. Te projekty, które zdobędą najwięcej głosów przechodzą do realizacji.- wyjaśnia Staniek.

Głosy można oddać pisemnie na formularzu w budynku ustrońskiego ratusza, można również uczynić to elektronicznie klikając w adres budzetobywatelski.ustron.pl. Z tej formy głosowania skorzystało już blisko 600 mieszkańców Ustronia.

 

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: