Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Głośnik bluetooth — czym się kierować przy wyborze?

Głośniki bluetooth już od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzięki łączności ze smartfonami możemy odtwarzać na nich utwory wprost z internetu o lepszej jakości niż te z urządzenia mobilnego. Czym się kierować przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Pasmo przenoszenia, poziom zniekształceń i moc głośnika

Pierwszym elementem, na który warto zwrócić uwagę, wybierając głośnik bluetooth, jest pasmo przenoszenia. To bardzo istotny parametr, który odpowiada za zakres częstotliwości, czyli wysokie i niskie tony, jakie emituje głośnik. Optymalny przedział to od 20 Hz do 20 kHz. W przypadku urządzeń bezprzewodowych musimy być świadomi, że nie są one nastawione na najlepszą jakość, dlatego wystarczające pasmo przenoszenia będzie zawarte w zakresie od 80 do 150 Hz. Drugim elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest poziom zniekształceń. Podawany jest on w procentach i im niższą ma wartość, tym dla nas lepiej. Głośniki bluetooth o małych wymiarach zazwyczaj oferują nam moc 10 W, te o nieco większych 20 W lub więcej.

Wielkość głośnika

Wielkość głośnika będzie parametrem determinującym możliwości urządzenia. Im większy, tym będzie bardziej uniwersalny. Mamy  do wyboru trzy rodzaje głośników bluetooth: małe, duże oraz stacje dokujące. W przypadku małych przenośnych głośników ich rozmiary odpowiadają pięści, przez co transportowanie ich w torebce czy nawet kieszeni nie stanowi większego problemu. Sprawdzają się zarówno do słuchania muzyki jak i oglądania filmów, a także odtwarzania utworów na niewielkie odległości na zewnątrz. Ich ogromną zaletą jest niska cena, jednak ze względu na to, że nie posiadają zbyt dużej mocy, mogą nie być wystarczające dla dużej grupy użytkowników. Z kolei duże głośniki przenośne oferują nam o wiele lepszą jakość dźwięku, jednak ze względu na to, że ważą kilka kilogramów, są raczej stosowane jako domowy sprzęt grający. Z kolei stacje dokujące to gotowe zestawy dedykowane, przeznaczone do produktów wybranej marki, przez co ich funkcjonalność jest mocno ograniczona. Szeroki wybór głośników Bluetooth znajdziemy na: https://www.morele.net/.

Sposób zasilania i czas pracy

Ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, kupując głośnik bluetooth, jest to, w jaki sposób będzie on zasilany i ile wynosi jego czas pracy na jednym ładowaniu. Dobrej jakości modele powinny wytrzymać 7 do 10 godzin ciągłej pracy. Mogą posiadać wbudowane lub wymienne akumulatory. Ta druga możliwość jest bardzo przydatna zwłaszcza na wakacjach i wyjazdach. Ładowanie odbywa się zazwyczaj za pomocą portu USB.

art. sponsorowany

 

źródło: ox.pl
dodał: red
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: