Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gdzie wypoczywają mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego?

W ukochanych miejscach wypoczynku, a może gdzieś na krańcu świata? Każdy ma swoje patenty na dobry wakacyjny wypoczynek. Sprawdziliśmy jakie kierunki są w trendach w tegoroczne wakacje i gdzie mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego wypoczywają najchętniej.

Tegoroczny, letni urlop dla 38% Polaków wyniesie między 8 a 14 dni. Najczęściej wypoczywamy w kraju - to deklaruje 43% respondentów. Gdzie udajemy się w tym roku na wakacje?
Jak dowiedzieliśmy się w lokalnych biurach podróży - „Stela Travel” w Cieszynie i „Mea Travel” z Ustroniu do najczęściej wybieranych kierunków przez mieszkańców naszego regionu należą Turcja i Grecja. Podobną informację uzyskaliśmy w skoczowskim biurze podróży „Safari” , a także „Bea Travel” z Cieszyna, te jednak do najpopularniejszych kierunków wśród mieszkańców Śląska Cieszyńskiego zaliczają jeszcze Bułgarię. Popularny w tym roku jest także nasz rodzimy Bałtyk. Tutaj do najpopularniejszych miejsc chętnie odwiedzanych przez mieszkańców cieszyńskiego, biuro podróży „Safari” ze Skoczowa zalicza Jastrzębią Górę i Świnoujście.

To potwierdzają również ogólnopolskie badania opinii publicznej. 38% respondentów wypoczywających w Polsce deklaruje kierunki nadmorskie. Bałtyk był również często wybierany przez klientów „TransTravel” Biuro Podróży Kinga Jośko w Skoczowie. - Przede wszystkim Bałtyk, to był najczęściej wybierany kierunek turystyczny przez klientów. Sprzedałam ponad 1000 wyjazdów nad polskie morze. Ludzie są bardzo przemęczeni całą tą sytuacją z pandemią i szukają odpoczynku. Klienci często pytają o możliwość wykorzystania bonu wakacyjnego, czy o certyfikaty szczepień. Bardzo ważna jest też cena wyjazdu. Im tańsza oferta tym lepsza – mówi Kinga Jośko, właścicielka biura podróży „TransTravel”.

Jak pokazały wyniki badania do 1500 zł na osobę – to kwota, jaką na letni urlop może przeznaczyć 41% zapytanych Polaków. Na wydatek do 2000 zł na osobę na wakacyjny wypoczynek może sobie pozwolić 26% respondentów badania, a 12% ma budżet do 3000 zł na osobę. Największą część budżetu urlopowego pochłania zakwaterowanie, jak wskazało 38% zapytanych Polaków. Na drugiej pozycji znalazło się jedzenie i dojazd. 20% budżetu wydajemy na wakacjach na atrakcje i rozrywki. Urlop finansujemy głównie z oszczędności – 47% odpowiedzi i z bieżących dochodów – 37% odpowiedzi. Dla 16% wyjazd na urlop wymaga zapożyczenia się w banku lub u rodziny.

KB/KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: