Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gdzie wypadek? Zerknij na mapę

To trzecia edycja projektu policji na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wypadki śmiertelne – Wakacje 2021 już wystartowała i niestety zapełnia się kolejnymi zdarzeniami.

Gdzie na drogach jest najbardziej niebezpiecznie? Gdzie doszło już do zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym? Na te pytania śpieszy z odpowiedzią mapa – Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana będzie mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji – informuje rzecznik cieszyńskiej policji asp. Krzysztof Pawlik.


Wizualizacja ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, które mają miejsce na polskich drogach. Za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.
Na szczęście do tej pory nie zaznaczono żadnego takiego punktu na terenie Śląska Cieszyńskiego.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: