Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gdzie po tanie OC na Śląsku Cieszyńskim?

W czasie szalejącej inflacji, gdy ceny niemal wszystkich produktów i usług rosną w szybkim tempie, wszelkie oszczędnością stają się bezcenne dla domowego budżetu. Kierowcy ze Śląska Cieszyńskiego mogą je znaleźć podczas poszukiwania OC, o ile odpowiednio wybiorą miejsce kupna polisa. Sprawdźmy, jakie możliwości istnieją w tym zakresie.

W towarzystwie ubezpieczeniowym

Skoro chcesz kupić polisę, dość oczywistym rozwiązaniem wydaje się udanie się do jednego z towarzystw ubezpieczeniowych. Być może myślisz, że warto zdecydować się na placówkę znajdującą się jak najbliżej Twojego miejsca zamieszkania czy pracy – w końcu w ten sposób oszczędzisz czas i pieniądze na dojazdach. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ wiąże się z ograniczeniem wyboru wyłącznie do oferty jednej z firm, co znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo kupna najtańszego OC. Dlaczego tak się dzieje?

Kupując obowiązkowe dla samochodu ubezpieczenie, trzeba pamiętać, że różni się ono wyłącznie ceną. Upraszczając, chodzi o to, że w każdej firmie na Śląsku Cieszyńskim i w innych miejscowościach w Polsce otrzymujesz jednakowy produkt ubezpieczeniowy, o identycznym zakresie ochrony, w związku z czym jakość oferty pozostaje niezmienna bez względu na to, jakie towarzystwo wybierzesz. A skoro tak, jedynym istotnym czynnikiem, który warto uwzględniać przy poszukiwaniu OC, pozostaje cena. Aby dowiedzieć się, w której firmie jest ona najniższa, należy porównać jak największą liczbę ofert, co oznacza, że ograniczanie się tylko do jednego towarzystwa jest niewłaściwe. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda z agencjami multiubezpieczeniowymi.

Agencja multiubezpieczeniowa

Na Śląsku Cieszyńskim działa również wiele agencji multiubezpieczeniowych, czyli takich, w których ofercie znajdują się polisy wielu towarzystw. Nie reprezentują one wyłącznie jednej firmy, dlatego działają w interesie klienta i w jego imieniu analizują rynek w poszukiwaniu najtańszego OC VW, Opla, BMW, Mercedesa czy jakiekolwiek innego auta, którego jesteś właścicielem.

Agenci pracujący w takich firmach lub działający na własną rękę są obiektywnymi doradcami klienta, którzy wiedzą, że zależy mu przede wszystkim na niskiej cenie obowiązkowej polisy i pod tym kątem przeszukują aktualnie dostępne na ryku oferty OC. Dysponują narzędziami pozwalającymi na szybkie i rzetelne znalezienie najkorzystniejszych polis i wiedzą umożliwiającą profesjonalne doradzanie klientom.  Wielu agentów zajmuje się też przygotowaniem wypowiedzenia i wysłaniem go do towarzystwa w imieniu osób, które decydują się na wykupienie OC w innej firmie niż poprzednia.

Internet

Nie ma konieczności opuszczania własnego mieszkania, żeby na Śląsku Cieszyńskim lub w jakimkolwiek inny miejscu w Polsce samodzielnie kupić polisę, mając pewność wyboru taniej oferty. Jak to zrobić? Dla każdego, kto chce nabyć ubezpieczenie samochodu – kalkulator OC jest niezastąpionym narzędziem, dzięki któremu można łatwo i szybko porównać oferty w wielu towarzystwach. Za jego pomocą wyliczysz dla siebie indywidualną składkę w kilkunastu firmach i otrzymasz zestawienie z ofertami posortowanymi od najtańszej do najdroższej. Stąd już tylko o krok do wykupienia korzystnego cenowo OC, które daje Ci gwarancję, że nie przepłacasz.

Podsumowując, mniej istotne jest to, gdzie kupić OC – bardziej liczy się świadomy wybór najtańszej polisy w multiagencji lub przy użyciu internetowej porównywarki ubezpieczeniowej.

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: