Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gdzie na wycieczkę? Zaolzie. Ścieżką edukacyjną Girów (Girov) w Gródku

Propozycja idealna dla miłośników obserwacji ptaków. W Gródku wytyczono ścieżkę edukacyjną Girów (Girov). Ścieżka dydaktyczna przybliża atrakcje przyrodnicze lasu łęgowego Girów. Króciutką, zaledwie półkilometrową trasę uzupełnia ornitologiczny punkt obserwacyjny i elementy interaktywne.

Króciutką, zaledwie półkilometrową trasę wytyczono w Gródku na polanie oraz w lesie Girów (Girov) pomiędzy brzegiem rzeki Olzy, a jej niewielkim dopływem. Dojechać można w pobliże ścieżki samochodem i zostawić go na pobliskim parkingu. Dojście pieszo od przystanku kolejowego w Gródku to niecałe 2 km jeśli skorzystamy z niezbyt bezpiecznej, pozbawionej poręczy kładki przez Olzę (nie zawsze jest, bywa, że zostanie porwana przez nurt rzeki) lub nieco dalej, 2 km jeśli obejdziemy nieco naokoło, ale pewnym mostem przez rzekę.

Sama ścieżka edukacyjna to niewielki teren z wybudowaną drewnianą wieżą obserwacyjną. Jest to niezbyt wysoka, zadaszona wieża, z której można spojrzeć z góry na koryto potoku będącego dopływem Olzy i znajdujący się na nim staw oraz porastające ich brzeg zarośla. Są one siedliskiem wielu gatunków ptaków. Gatunki ptaków, jakie możemy stąd zaobserwować, wymienione i opisane są na ustawionej na przeciwległym skraju łąki tablicy.

Ponadto tablice zapoznają nas także z innymi ciekawostkami przyrodniczymi okolicy.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: