Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

GDDKiA wzięła się za remonty w gminie Skoczów

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wzięła się za remonty. Nawierzchnia drogi zostanie wyremontowana na S52 pomiędzy Międzyświeciem, a Pogórzem szykuje się także remont nawierzchni S52 w Skoczowie.

Prace rozpoczęły się w nocy z 19 na 20 września. Została wprowadzona zmiana organizacji ruchu   i ruszyły roboty. -  W pierwszym etapie prace prowadzone będą na dwóch odcinkach o długości około 4 km każdy. Na odcinku Międzyświeć - Pogórze oraz Pogórze - Grodziec utrudnienia będą polegały na zawężeniu dwupasowych jezdni do jednego pasa - lewego, po którym będzie się odbywał ruch pojazdów. Przewidujemy, że ten etap potrwa do 28 września. Następnie ruch pojazdów zostanie przeniesiony na wyremontowane pasy jezdni, umożliwiając rozpoczęcie remontu prawych pasów obu jezdni. Przewidujemy, że zakończenie remontu tego odcinka S52 powinno nastąpić do 5 października br. - informuje GDDKiA w Katowicach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szykuje się także do remontu drogi ekspresowej S52 w Skoczowie

- W ramach zadania przewidziano wykonanie robót na odcinku o długości 400 m, które przywrócą nawierzchnię drogi ekspresowej do stanu zgodnego z wymaganiami technicznymi. Zakres prac przewiduje wykonanie prac rozbiórkowych nawierzchni, wykonanie odwodnienia oraz odtworzenie konstrukcji nawierzchni na całym objętym zamówieniem odcinku z uwzględnieniem stref przejściowych przy moście nad rzeką Bładnica w Skoczowie. Zadanie obejmuje również odtworzenie oznakowania pionowego i poziomego. Wartość tego zadnia wyniesie prawie 2,8 mln zł – dodaje rzecznik katowickiej GDDKiA.

W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, na przykład opadów atmosferycznych, ujemnej temperatury czy silnego wiatru - przekraczającego 16 m/s terminy realizacji remontów mogą ulec zmianie.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-21 12:25:52
góry: a kiedy dokończony będzie odcinek od Łączki do Skoczowa drogi 944 bo to już żadnych standardów bezpieczeństwa nie ma , zrobili w końcu od Cieszyna do Łączki a teraz znów trzeba będzie ściągać maszyny żeby zrobić dalszy odcinek jak by nie można się dogadać i za jednym razem to ogarnąć.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: