Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gaz do dechy i mandacik

Wciąż jesteśmy spóźnieni, jeździmy coraz szybciej. Samochody mamy coraz nowsze i z coraz większymi możliwościami jeszcze szybszej jazdy. Takie szaleństwo na drodze może zakończyć w najlepszym wypadku mandatem. Może też kosztować ludzkie życie.


Niechlubny rekordzista ostrej jazdy na drogach powiatu cieszyńskiego mknął 234 km/h. Policjanci zatrzymali go na DW 941 w Harbutowicach. Zdarzali się i tacy, którzy jednego dnia załapali tyle punktów karnych, że musieli oddać prawko.


Wczoraj (26marca 2012r.)Policja miała wyjątkowo czujne oko na miłośników prędkości na drodze. – Zatrzymaliśmy kilkadziesiąt kierowców, którzy poruszali się po drodze z nadmierną prędkością – mówi asp.sztab Ireneusz Korzonek, zastępca Naczelnika Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej w Cieszynie.


Przekraczanie prędkości przez kierowców to chleb powszedni dla drogówki. – Miesięcznie dajemy około 1000 mandatów. Kara wynosi od 100-500 zł. W przypadkach skrajnych wnioskujemy o odebranie prawa jazdy – dodaje asp.sztab. Ireneusz Korzonek.  Największe osiągi mają wideo rejestratory. Nagrani tym sprzętem miłośnicy adrenaliny na drodze mogą nawet jednego dnia załapać tyle punktów karnych, że będzie to ich ostatnia podróż, przynajmniej na jakiś czas. – Tak było w przypadku motocyklisty, którego zatrzymaliśmy kilkakrotnie w ciągu jednego dnia. „Zarobił” 60 ptk. karnych tym stracił swoje prawo jazdy nie tylko na motocykl ale również na inne kategorie – opowiada zastępca Naczelnika Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej w Cieszynie.


Jak zapewnia asp. sztab. Ireneusz Korzonek drogówka zwraca szczególną uwagę na prędkość kierowców – Prowadzimy różnorakie działania, wszystkie mają na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach – mówi. W poniedziałek cieszyńscy policjanci łapali miłośników szybkiej jazdy na drodze relacji Jastrzębie Zdrój- Zebrzydowice, wraz z kolegami z jastrzębskiej komendy. – Patrole były ustawione kaskadowo. Rano jeden stał przy wyjeździe z Jastrzębia, drugi w Zebrzydowicach. Po południu zmieniliśmy kierunek – dodaje.


Jednak żadna nawet najlepsza kontrola nie będzie tak skuteczna jak zdrowy rozsądek. – To właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków na drogach – zaznacza asp.sztab. Ireneusz Korzonek. A często przy takich zdarzeniach nie ma już komu wystawić mandatu za nadmierną prędkość…


Dorota Kochman

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: