Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Galeria Stela zamiast dworca

Galeria STELA, tak będzie nazywać się galeria , która w najbliższych miesiącach powstanie przy ul. Korfantego w Cieszynie. Nazwa została wyłoniona w konkursie zorganizowanym przez inwestora BPF z Białej Podlaskiej - właściciela galerii handlowej która w najbliższych miesiącach powstanie przy ul. Korfantego w Cieszynie, tam gdzie dotychczas stał budynek PKS-u.

Deweloper jest mile zaskoczony ilością oraz różnorodnością przesłanych propozycji, które świadczą o dużym zainteresowaniu mieszkańców nowopowstającym obiektem. - Otrzymano ponad 120 różnych pomysłów. Aż jedenaście z nich przedstawiło „stela” jako nazwę najbardziej odpowiednią. Wśród innych przesłanych z wymaganymi kuponami najbardziej interesujące były: „Magnolia”, „Cieszko”, „Piastowska”, „Trzech Braci”, „Cieszynianka”. – informuje Katarzyna Czajkowska rzecznik prasowy firmy

Nagroda trafiła do mieszkańca Goleszowa, gdyż to on jako pierwszy przesłał zgłoszenie z tą propozycją. - Chcieliśmy, aby nazwa była znana mieszkańcom Cieszyna i była charakterystyczna dla tego regionu. Stela to na Śląsku Cieszyńskim gwarowe wyrażenie „stąd”. Nie mieliśmy wątpliwości, że to ono powinno znaleźć się w nazwie naszego nowego projektu. Główna siedziba naszej firmy ulokowana jest na wschodzie Polski ale Państwa strony odwiedzamy często, nie mogąc nadziwić się urokowi miasta Cieszyn – dodaje Katarzyna Czajkowska, rzecznik prasowy firmy Inwestor, właściciela działki. 

Firma zapewnia równocześnie mieszkańców, że dołoży wszelkich starań, aby nowa inwestycja była dla mieszkańców przyjazna i spełniła ich oczekiwania. W tym momencie ukończyły się już prace rozbiórkowe budynku dawnego dworca PKS. 

Wkrótce plac przylegający do dawnego dworca ponownie będzie wykorzystywany do postoju autobusów i busów komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej i ten stan potrwa aż do momentu rozpoczęcia budowy galerii. Taką prośbę skierował do inwestora burmistrz Cieszyna. 

Katarzyna Czajkowska informuje również, że BPF Inwestor jest w ciągłym kontakcie z władzami miasta a  koncepcje zagospodarowania dawnego dworca PKS są spójne. Firma podtrzymuje również chęć wybudowania w Cieszynie obiektu handlowego z markami, które zaspokoją potrzeby mieszkańców oraz plan podtrzymania funkcji komunikacyjnej. Architekci projektują obiekt w taki sposób, aby mógł spełniać obie te funkcje. 

Prac budowlane powinny rozpocząć się w drugim kwartale 2013 roku i potrwają około roku. 

(red)

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: