Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gala Sylwestrowa - MUZYKA MAGICZNEJ NOCY

Noc Sylwestrowa coraz bliżej. To jedno z najhuczniej obchodzonych wydarzeń na świecie. To niezwykły czas, z którym wiąże się wiele mitów i przesądów, mówi się przecież, że „jaki Sylwester, taki cały nowy rok”. Tradycyjnie już, 31 grudnia, Teatr im. Adama Mickiewicza otwiera swe podwoje i zaprasza do spędzenia tego niezwykłego wieczoru w towarzystwie najlepszym z możliwych – w towarzystwie muzyki.
Sylwester w dawnej, polskiej tradycji był dniem czarów i magii. Cóż może mieć wymiar bardziej magiczny niż melodie, w których tkwi siła prawdziwie zaklęta? A więc – MAGIA. Magia muzyki, tańca, wykonawców, odświętnej atmosfery, szampańskich toastów, humoru, blasku świateł i blasku gwiazd. A wszystko to w eleganckiej gali: MUZYKA MAGICZNEJ NOCY. Każdemu z naszych Gości zapewniamy pokaźną porcję sylwestrowego koktajlu: klasyki, opery, operetki, tańca, melodii Wiednia i najpiękniejszych pieśni na świecie. Wybrzmią ponadczasowe dźwięki m.in. „Bolero” Ravela, „Czardasz” V. Montiego, „Can-can” J. Offenbacha, „Marsz turecki” W. A. Mozarta, wirtuozerskie kompozycje F. Chopina. Nie zabraknie także muzycznych toastów i kojarzącej się niezmiennie z Sylwestrem, Nowym Rokiem i karnawałem – muzyki Johanna Straussa.

Magiczną moc sylwestrowej nocy poczują Państwo dzięki rewelacyjnym Artystom, gwiazdom telewizyjnego programu rozrywkowego Śpiewające fortepiany. W roli gospodarzy - znakomity duet fortepianowy – Czesław Majewski i Janusz Tylman, na scenie wystąpią ujmujący głosem i sceniczną charyzmą soliści - Joanna Stefańska-Matraszek – sopran, Dariusz Pietrzykowski – tenor, Ireneusz Miczka – baryton. Towarzyszyć im będzie Malina Kowalewski Band, który tworzą wirtuozi perkusji, skrzypiec, saksofonu, klarnetu. Całości dopełnią piękne kreacje oraz ujmujący taniec w wykonaniu zespołu tanecznego w choreografii Sabiny Langner.

Tego wieczoru nie zabraknie także muzycznych niespodzianek i dobrego humoru, bowiem koncert niestandardowo poprowadzą sami pianiści Czesław Majewski i Janusz Tylman.
Zapraszamy w porywającą muzyczną podróż pełną wirtuozerii, pięknych melodii i rozrywki na najwyższym poziomie, wszak jaki Sylwester, taki cały rok!
W pięknym foyer teatru dla uczestników Gali Sylwestrowej będzie serwowany słodki poczęstunek i sylwestrowy toast. Kawiarnia w teatrze będzie otwarta przed koncertem i w jego przerwie. Zapraszamy!

Gospodarze i prowadzący wieczór „GALI SYLWESTROWEJ”
Czesław MAJEWSKI & Janusz TYLMAN
- duet fortepianowy „Śpiewających fortepianów”

MALINA KOWALEWSKI BAND

Joanna Stefańska-Matraszek - sopran
Dariusz Pietrzykowski - tenor
Ireneusz Miczka – baryton

Zespół taneczny pod kierownictwem Sabiny Langner

Gala Sylwestrowa 31.12.2022
Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie
Koncerty o godz. 17:00-20:00 i 21:00-24:00

W cenie biletu słodki poczęstunek i toast
 
Bilety: 110 zł, 135 zł, 150 zł, 175 zł
 
Bilety dostępne online:

Recenzje i opinie: Gala Sylwestrowa - MUZYKA MAGICZNEJ NOCY z Sylwestra 2021
Źródło: biletyna.pl

„REWELACJA!!! Nie pamiętam kiedy byłam na tak wspaniałym wydarzeniu. I to nie z powodu tego, że nie chodzę na takie imprezy (wręcz przeciwnie) ale ta Gala była po prostu wspaniale przygotowana, poprowadzona i przedstawiona. Wykonawcy wysoki poziom repertuar świetnie dobrany. Samo za siebie mówi również trzykrotne biss'owanie. Dziękuję :):):)”

Danka 01.01.2022
„To już moje 5 uczestnictwo w Gali Sylwestrowej. Jestem pełna podziwu za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy. Mam tylko jedną uwagę. W czasach gdy ochrona środowiska jest tak bardzo ważna, czy można moment wystrzeliwania confetti o północy zamienić na coś ekologicznego? Może gra świateł przy muzyce? Jeszcze raz bardzo dziękuję za wspaniałą imprezę.  W tym roku również mam zamiar (jeżeli tylko się odbędzie) uczestniczyć. Pozdrawiam.”

Jolka 11.01.2022
„Spektakl był super. Ja jak i osoby, które ze mną były na przedstawieniu są zadowolone ze świetnego występu wszystkich artystów.”

Stanisław 04.01.2022
„Po prostu bomba !!!”

Anna 01.01.2022

mat.organizatora

 
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: