Gala Sportu Cieszyńskiego

W sobotę (07.02) w Domu Narodowym w Cieszynie odbyło się sportowe podsumowanie roku 2014. Podczas uroczystości najlepszym sportowcom wręczono dyplomy i statuetki.

W sobotę (07.02) Dom Narodowy w Cieszynie odwiedzili najlepsi sportowcy roku 2014 Śląska Cieszyńskiego. Konferansjerem pierwszej edycji sportowej gali był Mateusz Stwora. Jest nam niezmiernie miło spotkać się właśnie tutaj z cieszyńskim środowiskiem sportowym. Choć przypuszczam, że jeżeli mielibyśmy się spotkać ze wszystkimi sportowcami to trzeba byłoby wynająć znacznie większą salę. W imieniu organizatorów witam Państwa bardzo serdecznie na pierwszej Gali Sportu Cieszyńskiego – witał przybyłych sportowców i gości Mateusz Stwora.

Po wysłuchaniu hejnału miasta Cieszyn, głos zabrał dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniew Niżnikiewicz. Jest mi bardzo miło, iż w imieniu Burmistrza Miasta Cieszyna Ryszarda Macury mogę przywitać wszystkich, którzy przybyli na dzisiejszą Galę. Przełom roku to zawsze doskonała okazja do różnego rodzaju plebiscytów, wyróżnień. Z tego miejsca chcę podziękować tym wszystkim, którzy poprzez pracę w kulturze fizycznej, w sporcie przyczyniają się na co dzień do promowania naszego Miasta. Oczywiście promują to Miasto poprzez osiągane wyniki i ciężką sportową pracę. Dziś są wśród nas zawodnicy, trenerzy, działacze oraz osoby, które tworzą warunki by sport w Mieście mógł się rozwijać. Życzę, aby nigdy nie zabrakło Państwu tej sportowej pasji, a praca przynosiła bardzo dobre efekty – mówił Niżnikiewicz.

Podczas Gali wręczono wyróżnienia w 8 kategoriach odwołujących się do wydarzeń sportowych, które miały miejsce w 2014 roku. Łącznie w plebiscycie pojawiły się 43 nominacje. Statuetki oraz dyplomy wręczali: Zbigniew Niżnikiewicz dyrektor MOSiR w Cieszynie, Katarzyna Wiśniowska prezes Stowarzyszenia „Anima Pro Activ” oraz dyrektor COK Domu Narodowego Cecylia Gasz-Płońska. Oto wyróżnieni w każdej z kategorii:

Kategoria: Pełnosprawny roku 2014 -  III miejsce Maria Juroszek, II miejsce Piotr Cieślik, I miejsce Janusz Rokicki (wicemistrz Europy w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem osób niepełnosprawnych, mistrz Polski w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem).

Kategoria: Trener roku 2014 – III miejsce Zbigniew Gryżboń, II miejsce Michał Mankiewicz, I miejsce Włodzimierz Habarta ( UKS Dębowianka Dębowiec – trener zespołu II Ligi w Siatkówce Kobiet).

Kategoria: Wydarzenie roku 2014 – III miejsce Uliczne granie Cieszyn 2014, II miejsce Wyścig motocyklowy o „Błękitną wstęgę Olzy”, I miejsce ISM Sobota w Cieszynie.

Kategoria: Sportowa nadzieja roku 2014 – III miejsce Piast Cieszyn, II miejsce MKS Cieszko Cieszyn, I miejsce MTP Delfin Cieszyn. Głos zabrał prezes zwycięskiego Klubu Janusz Widzik. Klub ma 37 letnią tradycję więc mogę śmiało powiedzieć, że parę tysięcy dzieci przewinęło się przez ten Klub w swojej historii. Na dzień dzisiejszy mamy 220 młodych pływaków. Osiągamy dość dobre wyniki. Otrzymujemy tytuły Mistrzów Śląska w kategoriach juniorskich. W tym roku myślę, że nasi zawodnicy również zdobędą finałowe miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Sukcesy Klubu to przede wszystkim zasługa zawodników, którzy chcą trenować i uprawiać tą trudną dyscyplinę sportu, jak również trenerów, którzy robią wszystko żeby zawodnicy byli jak najlepiej przygotowani. Myślę, iż należy się również ukłon w stronę Miasta, które nas wspiera, bo jak wiadomo pływanie to droga dyscyplina sportu – dziękował Widzik.

Kategoria: Sukces indywidualny roku 2014 – III miejsce Maciej Wilczek, II miejsce Arkadiusz Lipa, I miejsce Karolina Makarewicz ( karate, 4. Miejsce w Mistrzostwach Europy w Karate Fudokan w kat. seniorek, srebrny medal Mistrzostw Europy w Karate Fudokan w kat. seniorek z drużyną, srebrny medal Mistrzostw Polski JKA w kat. seniorek).

Kategoria: Drużyna roku 2014 – III miejsce KS MOSiR Cieszyn, II miejsce KS SHINDO Cieszyn, I miejsce Octagon Team Cieszyn ( MMA, Puchar Świata Kong Sao). W naszą pracę wkładamy wiele wysiłku. Treningi odbywają się codziennie. Jak widać ciężka praca to klucz do sukcesu. Dziękujemy bardzo za to wyróżnienie – mówił Michał Mankiewicz, trener MMA w Klubie Octagon Cieszyn.

Kategoria: Odkrycie roku 2014 – III miejsce Martyna Kłoda, II miejsce Fundacja Talent Cieszyn, I miejsce Justyna Guzik (MUKS SZS Cieszyn – 4. Miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych na sprinterskim dystansie 200 metrów, 11. Miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży).

Kategoria: Sportowiec roku 2014 – III miejsce Karolina Puczok, II miejsce Grzegorz Wałga, I miejsce Jan Błachowicz (MMA, zwycięstwo podczas Gali UFC w Sztokholmie). Na sportowca roku 2014 oddano ponad 1300 głosów. Nagrodę w imieniu Jana Błachowicza odebrał brat sportowca Wojciech Błachowicz. Jan nie mógł tutaj dziś dotrzeć ponieważ już przygotowuje się do swojej kolejnej walki, która odbędzie się 11 kwietnia w Krakowie – tłumaczył nieobecność brata Wojciech Błachowicz.

Podczas Gali przyznano również nagrodę specjalną. Kapituła Komitetu Organizacyjnego I. Gali Sportu Cieszyńskiego postanowiła przyznać dodatkowe wyróżnienie i uhonorować Mateusza Ligockiego za kilka lat ciężkiej pracy także na rzecz Cieszyna – poinformował uczestników Gali Mateusz Stwora. Nagrodę w imieniu snowboardzisty odebrała jego matka.

To jednak nie koniec niespodzianek. I. Galę Sportu Cieszyńskiego uświetnił występ młodej, początkującej wokalistki Anny Stalmach. Z kolei hostessy zaprezentowały złoty medal Mistrzostw Świata, a także najlepsze zdjęcie z Mistrzostw 2014 roku. Te cenne pamiątki, jak również inne gadżety, które możemy oglądać na dzisiejszej Gali trafiły do nas dzięki uprzejmości fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz – Olszewskiej – podkreślał prowadzący to sportowe wydarzenie Mateusz Stwora.

Po uhonorowaniu wszystkich wyróżnionych sportowców I. Galę Sportu Cieszyńskiego podsumował dyrektor MOSiR Zbigniew Niżnikiewicz oraz Katarzyna Wiśniowska prezes Stowarzyszenia „Anima Pro Activ”. Choć to pierwsze tego typu spotkanie to mam nadzieję, że nie ostatnie, a na kolejnej Gali będziemy gościć również tylu wspaniałych sportowców. Wszystkim bardzo serdecznie gratuluję, dziękuję i mam nadzieję do zobaczenia za rok – podkreślała Katarzyna Wiśniowska.

 

MSZ


źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją