Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gala finałowa już w niedzielę!

Tylko dwa dni dzielą nas od poznania Oryginalnej Kobiety Śląska Cieszyńskiego. W najbliższą niedzielę 08.03.2020r. w „Dworze Kukuczka” w Istebnej dowiemy się, która z Pań będzie nosić zaszczytny tytuł Oryginalnej Kobiety Śląska Cieszyńskiego 2019.

Gala finałowa konkursu wraz z XII Dniem Kobiet odbędzie się 8 marca o godz. 17.00, a tegorocznym gospodarzem imprezy będzie „Dwór Kukuczka” w Istebnej. Przypomnijmy nazwiska pięciu wyjątkowych kobiet – Złotej Piątki, które są pretendentkami do tytułu Oryginalnej Kobiety Śląska Cieszyńskiego : Beata Bojda, Elżbieta Hubczyk, Ewa Macoszek-Dragon, Monika Wałach-Kaczmarzyk, Urszula Wierzgoń. Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje oraz koncert  zespołu „The Threex”.

The ThreeX to nowoczesne trio instrumentalne. Oryginalny skład zespołu – dwoje skrzypiec i fortepian – od początku był impulsem do tworzenia własnych aranżacji i utworów, a z czasem, kompletnych autorskich programów. Szeroki zakres wykonywanych stylów muzycznych oraz niesztampowe rozwiązania aranżacyjne są cechą charakterystyczną tria, a w połączeniu z pomysłowością i wszechstronnymi talentami muzyków stanowią o jego wyjątkowości. W skład tria wchodzą laureaci międzynarodowych konkursów, absolwenci renomowanego Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu, którzy mimo młodego wieku współpracują z największymi nazwiskami branży muzycznej. Różnorodność charakterów, obycie sceniczne i profesjonalizm jaki prezentują w każdym aspekcie gry, sytuują The ThreeX w światowej czołówce zespołów kameralnych tego typu, czego dowodem jest zdobycie złotego medalu na Osaka Chamber Music Competition&Festa w Japonii oraz ponad 250 występów na całym świecie. Od 2016 roku trio organizuje Festiwal Muzyki Crossover w Bielsku-Białej, propagujący twórczość młodych artystów, których nie sposób przyporządkować́ do jednego nurtu muzycznego czy stylu.

red./mat.pras.  

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: