Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Fryderyka bez większych szkód

Kilka wyjazdów strażaków do połamanych konarów, to efekt działań orkanu Fryderyka, którego podmuchy odczuwaliśmy przez całą noc.

Minionej nocy strażacy siedem razy interweniowali w naszym powiecie, wyjazdy związane były z silnym wiatrem. Orkan Fryderyka na szczęście nie wyrządził większych szkód. Jak informuje Michał Swoboda rzecznik prasowy straży pożarnej w Cieszynie – w jednym przypadku, w Ustroniu, drzewo spadło na zaparkowany samochód. Nikomu się jednak nic nie stało. Drzewo złamało się również w parku w Zamarskach.

Dzisiejszej nocy strażacy dwa razy wyjeżdżali do domów, by sprawdzić poziom tlenku węgla. W Cisownicy dwie osoby przebadane zostały przez lekarza, nie było jednak potrzebna hospitalizacja. W Cieszynie natomiast z budynku przy ul. Limanowskiego jedną osobę zabrano na obserwację do szpitala.
Dzisiaj (19.01) rano natomiast strażacy interweniowali w Wiśle, gdzie w jednym z domów doszło pożaru sadzy w kominie.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-19 12:29:57
bolo 5064: Odnośnie pożaru sadzy,zapobiegawczo polecam SADPAL. Jest to zielonkawy proszek,który po dodaniu do żaru /żarzące się węgle/ powoduje dopalanie sadzy na ściankach kotła co. W kominie natomiast powoduje ,że sadza staje się jakby \&quot;krucha\&quot; i opada na dno komina.Stamtąd można ją usunąć przez \&quot;wyczystkę\&quot;. Jaki <br /> koszt ? U Mira w Jaworzynce 1 kg torebka kosztuje 10,20 zł. Przy stosowaniu 1 łyżki /plastikowej/ 2x w tygodniu starcza na 3 miesiące i masz piec co i komin czysty. Zaznaczam,że nie palę mułem ,\&quot;mułoflotem\&quot;,flotem,plastikiem, zużytymi paskami klinowymi,przepracowanym olejem,oponami,pieluchami,podpaskami itp.<br />Piszę to dlatego,bo nie wiem jak SADPAL zareaguje z syfem wymienionym powyżej <br />i sadzą z niego. Ja palę tylko grubym węglem /cena ok. 900 do 1000 zł/ a jako <br />rozpałka pocięte \&quot;okorki\&quot; , kilka kawałków .Potem sam węgiel.<br />
2018-01-20 11:02:10
kilas111: Od września 2017r obowiązuje zakaz palenia tymi wszystkimi syfami w/w, a w naszej gminie skoczowskiej dalej ten syf jest spalany. Dlaczego leniwa Straż Miejska nie kontroluje czym ludzie palą, a może Straż Miejską należałoby zlikwidować, gołym okiem widać jak żółty dym się snuje z niektórych domów /żółty dym to muł, flot/. W dalszym ciągu można kupić syfiaty flot - ogłoszenia wiszą po słupach w gminie Skoczów. Burmistrz śpi, Straż Miejska śpi, policja śpi, a ludzie się trują.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: