Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Fotowoltaika na budynku urzędu. Goleszów inwestuje w zieloną energię

W Goleszowie trwa kolejny etap montażu instalacji fotowoltaicznych realizowanych w ramach projektu wspieranego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027. Tym razem prace prowadzone są na dachu budynku Urzędu Gminy przy ul. Zakładowej.

 Jak informuje gmina, inwestycja możliwa jest dzięki pozyskanemu dofinansowaniu przekraczającemu 1,6 mln zł. Projekt zakłada rozwój energetyki rozproszonej opartej na odnawialnych źródłach energii i obejmuje montaż instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii na terenie gminnych obiektów.

W pierwszym etapie przedsięwzięcia panele fotowoltaiczne pojawiły się już na budynku Szkoły Podstawowej w Goleszowie. Obecnie wykonawca prowadzi prace na budynku Urzędu Gminy.

W kolejnych miesiącach instalacje zostaną zamontowane również na budynkach szkół w Bażanowicach i Dzięgielowie, przedszkola w Kisielowie, siedziby Gminnego Ośrodka Kultury, Domu Ludowego w Goleszowie Równi, a także strażnic Ochotniczych Straży Pożarnych w Goleszowie, Bażanowicach i Dzięgielowie.

Łącznie w ramach projektu powstaną instalacje fotowoltaiczne o mocy blisko 222 kWp oraz 24 magazyny energii elektrycznej.

Jak podkreśla gmina, inwestycja ma przynieść wymierne korzyści zarówno dla środowiska, jak i budżetu samorządu. Dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii zmniejszą się koszty zużycia energii elektrycznej w gminnych obiektach, a także emisja dwutlenku węgla do atmosfery.

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2026-05-15 12:04:06
Marx.: Czy oze-sroze Czarnek już zdemontował swoje panele? Może brunatne spady spod ogona Brauna wiedzą?... Bo fanatycy Kaczora Kurdupla ostatnio jakoś nie w sosie.
2026-05-15 15:47:44
koszor: Dzieci, idąc do szkoły Cisową, uciekają przed TIR-ami, bo nikt od 30 lat nie zrobił chodnika, a ci montują panele. Mają rozmach.
2026-05-15 16:22:52
Bugs: Korzyści dla budżetu samorządu będą takie, że będzie z czego podnieść sobie pensyjki.
2026-05-15 19:47:54
Vito: Marx, sądzę że zostawił i słusznie, bo niedługo tylko słońce będzie darmowe.rzad Tuska od stycznia do kwietnia zadłużył nas na 89mld zł. Gdy pisowcy zadłużali nas 40mld zł rocznie to pierwszy krzyczałes i plules że rujnują kraj. Pisowcy w dwa lata zadłużali tyle co Tusk w 4miesiace.
2026-05-15 22:08:42
miriam11: Vito wyluzuj, na dyć to je jedna banda. Dziwię się że są jeszcze ludzie którzy tego nie widzą.
2026-05-15 22:25:44
Vito: Miriam, W wielu kwestiach tak ale tak naprawdę różnią się znacznie. Zwróć uwagę że jak rządzi prawica to lewica pluje pełną gębą, ale jak do władzy dostaje się lewica to z automatu da komentarze: jest źle, ale za prawicy też było źle bo to jedna piłka. Nie daj się zwieźć, bo różnice widać gołym okiem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: