Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Fotograficzne uczczennie 100-lecia niepodległości

Już jutro (7.09) poznamy zwycięzców organizowanego przez Klub Fotograficzny START konkursu fotograficznego "Piękno naszej Polski w 100 rocznicę". Działacze Klubu czwartkowe popołudnie spędzili na przygotowaniach wystawy pokonkursowej, której towarzyszy także wystawa prac członków klubu.

 - Konkursy fotograficzne w naszym oddziale organizujemy od trzynastu lat, ale ten przebił wszystkie dotychczasowe. Wpłynęło aż dwieście prac z całej Polski. Młodzież złożyła ok czterdziestu prac, a poziom wśród młodzieży był tak wyrównany, że 5-osobowe jury przez kilka godzin zastanawiało się jakie zdjęcia wybrać. Owszem było kilka nieudanych, ale ogólnie poziom jest bardzo wysoki. Jutro rano zbiera się jury do kategorii dorosłych i z tego co widzę, to poziom też jest bardzo wysoki i wyrównany – powiedział portalowi ox.pl w czwartek wieczór prezes Klubu Andrzej Kowol. - Przygotowania do wystawy były wielkie. W pracach brało udział ok 10 osób z Klubu Fotograficznego START oraz z oddziału PTTK Beskid Śląski w Cieszynie. Na wystawę środki dostaliśmy od ZG PTTK i jako prezes klubu widząc włożoną pracę w przygotowania uważam, że decyzja ZG PTTK o przyznanie środków była słuszna - dodaje. Patronat medialny nad konkursem objęła zaś nasza redakcja. (pisaliśmy Konkurs Fotograficzny w 100-lecie Niepodległej)

W piątek 7 września warto zjawić się w Bibliotece Miejskiej przy ul. Głębokiej już o 15:00. Wykład historyczna na temat pierwszych lat niepodległości wygłosi dr Tadeusz Kania. Kolejnym prelegentem będzie Jerzy Pustelnik, który z kolei przybliży słuchaczom 100 lat fotografii w Niepodległej. Na godz 16:00 zaś zaplanowano wernisaż wystawy.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: