Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Fontanna solankowa w Zamarskach

Na mapie powiatu cieszyńskiego pojawi się kolejny punkt, gdzie będzie można skorzystać z inhalacji solankowej. Do Strumienia, Chybia, Dębowca, Ustronia i Brennej dołączą Zamarski. Solankowa atrakcja ma być oddana do użytku we wrześniu.

Nowa atrakcja pojawi się w centralnym punkcie w parku w Zamarskach, na miejscu obecnej małej fontanny. Placyk zostanie powiększony, zamontowane zostaną ławki, a tuż za nimi powstaną ozdobne dwumetrowe ścianki z grafiką kwiatu cieszynianki, nawiązujące do elewacji zamarskiego amfiteatru.

Obecnie przygotowywany jest przetarg przez Urząd Gminy w Hażlachu, który ma zostać ogłoszony na przełomie kwietnia i maja. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli i już we wrześniu mieszkańcy i goście odwiedzający nasz park będą mogli zażywać inhalacji solankowej – mówi Sołtys Zamarsk Klaudiusz Zawada.

Fontanna zostanie wykonana ze środków Funduszu sołeckiego (44 677,33 zł). Staramy się również o środki z Wojewódzkiego Konkursu INICJATYWA SOŁECKA 2021 na zagospodarowanie terenu wokół, czyli montaż ławek i ozdobnych ścianek - przyznaje Zawada.

 

MSZ/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-25 07:32:56
FAN PAN: Zlikwidujcie najpierw wyziewy z kurczarni a potem proponujcie ludziom inhalacje. W słoneczny dzień nie idzie tam oddychać tak wali kurskim g***em.
2021-04-25 08:55:08
św. Patryk.: zastanawiam się kto na taki świetny pomysł wpadł, "solankarze" doją wioskę po wiosce
2021-04-25 15:37:26
venis: A ja mówię że dobrze i chwalić pomysłodawców.Po co z Cieszyna mam jeździć do Dębowca jak można blisko.A ludziom potrzeba jodu którego w naszych regionach brak.
2021-04-25 19:22:48
krzysztof mm: jasne, zwłaszcza że w Dębowcu tylu chętnych, że teraz przyjmują zapisy na inhalacje dopiero na grudzień - zresztą jod doskonale uzupełnia się z siarkowodorem którego w Zamarskach akurat pod dostatkiem - no cóż, najwyraźniej już nie mają na co pieniędzy wydawać
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: