Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Folklorystyczny festiwal studencki znów w Cieszynie, ale on-line

Środek wakacji Cieszyniakom kojarzy się ze Studenckim Festiwalem Folklorystycznym, kiedy to w związku z działaniami Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w nadolziańskim mieście pojawiają się przedstawiciele różnych kultur, którzy poznają Polskę promując przy okazji swoją ojczyznę. Niestety, w tym roku festiwal odbędzie się tylko on-line...

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny jest organizowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, jednak to cieszyńska filia uczelni przyjmuje studentów zza granicy. W tym czasie w Cieszynie robi się kolorowo, a zwieńczeniem akcji są pokazy na cieszyńskim rynku. W tym roku, ze względu na COVID-19 organizacja przedsięwzięcia w tradycyjnej formie jest niemożliwa, jednak UŚ nie zrezygnował i festiwal odbędzie się online – rozpoczęliśmy realizację e-MSFF. Już wkrótce efekty naszej pracy, będzie się działo. Dziękujemy pani Burmistrz Cieszyna i pani dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej za poświęcony czas. Nie możemy doczekać się efektów tej wyjątkowej współpracy – informowali w lipcu organizatorzy Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego.

Rozpoczęcie tegorocznego e-MSSF odbędzie się już dziś (22.07) wykładem inauguracyjnym, który wygłosi prof. dr hab. Ryszard Koziołek – rektor-elekt Uniwersytetu Śląskiego. Tematem będą „Korzenie i skrzydła. Folklor a literatura światowa”. Link do nagrania pojawi się w wydarzeniu oraz na oficjalnej stronie MSFF w mediach społecznościowych – link w załączonym poście.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: