Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Finał przetargu w Ochabach

Przetarg na dzierżawę obiektów Stadniny Koni w Ochabach został w końcu rozstrzygnięty. - Komisja przetargowa przychuliła się do naszej oferty i czekamy teraz na zatwierdzenie tej decyzji przez prezesa Agencji Właśności Rolnej Skarbu Państwa - mówi Bogdan Kuchejda, prezes ochabskiej spółki pracowniczej.

Prywatyzacja ochabskiej stadniny ciągnęła się kilka lat. Ubiegłoroczny przetarg nie doszedł do skutku ze względów formalnych. Obecny przebiegał bez zakłóceń, choć pod koniec komisja przetargowa musiała się zbierać dwukrotnie.
- Procedury przeciągnęły się o tydzień, ale druga runda to była już jednak formalność. Teraz trwa wycena majątku stadniny. Od tych wyliczeń zależy kwota, jaką będziemy musieli zapłacić agencji za konie i majątek ruchomy - mówi B. Kuchejda.

Teraz jego spółka musi płacić agencji także roczny czynsz dzierżawny (za budynki, za ziemię i stawy) w wysokości ok. 150 tys. zł. Ma też obowiązek przejąć wszystkich dotychczasowych pracowników stadniny oraz hodować w Ochabach angloaraby przez minimum pięć lat.
źródło: GZC
dodał: J.K.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: