Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ferie w skoczowskiej Bibliotece

Ostatnia grupa dzieci i młodzieży swoje tegoroczne ferie zimowe rozpoczyna 11 lutego. W tym gronie są również uczniowie województwa śląskiego. Wszystkim życzymy dużo śniegu, spędzenia ich na stokach narciarskich itp. Ale nie samym śniegiem człowiek żyje, a są również tacy, którzy szusowanie niezbyt lubią. Dla takich uczniów w wieku 7 – 13 lat skoczowska Biblioteka Publiczna przygotowała „Ferie z Biblioteką”.

Zarówno dział wypożyczalni dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych jest czynny w każdy dzień ale Biblioteka dodatkowo zaprasza na ciekawe zajęcia warsztatowe prowadzone właśnie w siedzibie przy ul. Mickiewicza 9. Będą to: grafika warsztatowa zdobienia książek, zajęcia z użyciem tabletów „O rety! T@blety”, warsztaty plastyczne z okazji 70-lecia skoczowskiej biblioteki i „Postacie ze świata książek” oraz zajęcia „W świecie gier planszowych”.

- Warsztatowe zdobienie książek to zajęcia z linorytu. Podczas nich uczestnicy dowiedzą się jak zdobiono książki kiedyś, a jak dziś, a potem każdy stworzy swój linoryt. W trakcie warsztatów plastycznych powstanie wspólny kolaż z okazji 70-lecia naszej biblioteki z wykorzystaniem starych gazet, czasopism i innych już nie przydatnych przedmiotów. Podczas dnia przeznaczonego na świat gier uczestnicy przez 1,5 godziny będą mogli się relaksować przy grach planszowych dostosowanych do wieku i zainteresowania graczy. Natomiast podczas warsztatów plastycznych „Postacie ze świata książek”, każdy manualnie wykorzystując swoje ręce i glinę ceramiczną wykona rzeźbę swojej ulubionej postaci ze świata bajek. Wszystkie te zajęcia będą prowadzone pod okiem animatorki z którą nasza biblioteka współpracuje od pewnego czasu. Podczas zajęć z tabletami uczestnicy m.in. przy wykorzystaniu aplikacji czy programów graficznych zaprojektują własną zakładkę do książki lub pocztówkę, wydrukują ją i zabiorą ze sobą do domu – mówi Agnieszka Szklana ze skoczowskiej biblioteki.

Program warsztatów jest następujący:
• 12 luty „Grafika warsztatowa zdobienia książek” – warsztaty plastyczne
• 13 luty „O rety! T@blety!” – zajęcia z użyciem tabletów
• 15 lutego „Kolaż z okazji 70-lecia biblioteki” – warsztaty plastyczne
• 19 lutego „W świecie gier planszowych”
• 20 luty „O rety! T@blety!” – zajęcia z użyciem tabletów
• 22 luty „Postacie ze świata książek” – warsztaty plastyczne

Wszystkie zajęcia będą się odbywały w godzinach 9:30 – 11:00. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, wcześniej należy zapisać się na poszczególne zajęcia pod nr. tel. 33 853 34 25, bądź w siedzibie biblioteki przy ul. Mickiewicza 9 w Skoczowie.

Andrzej Koenig

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: