Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

"Fascynująca świetlica" w Goleszowie

W poniedziałek (10.02.2020) w Goleszowie odbyło się uroczyste otwarcie „Fascynującej Świetlicy” ”, czyli świetlicy środowiskowej, którą od grudnia ubiegłego roku w partnerstwie z Gminą Goleszów prowadzi fundacja Fascynujący Świat Dziecka. Otwarcie nowego, wyremontowanego wnętrza, to efekt unijnego dofinansowania oraz Gminy Goleszów, która przekazała pomieszczenia SP Goleszów.

- Udało się stworzyć miejsce, w którym dzieci i młodzież z gminy Goleszów może od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych korzystać z opieki, pomocy w nauce, wsparcia psychologicznego i porad specjalistycznych, zajęć socjoterapeutycznych oraz zajęć z kompetencji kluczowych, a także działań animacyjnych, gier, zabaw i wyżywienia. „Fascynująca Świetlica” to także wsparcia dla rodziców, dla których dostępne są mediacje rodzinne, terapie, poradnictwo specjalistyczne, grupa wsparcia i konsultacje prawne – wyjaśniały osoby odpowiedzialne za projekt.

W uroczystym otwarciu świetlicy środowiskowej udział wzięli licznie zaproszeni goście, w tym m.in. Mieczysław Szczurek - starosta cieszyński, Sylwia Cieślar - wójt gminy Goleszów, a także zarząd, rada nadzorcza i programowa fundacji Fascynujący Świat Dziecka. Uroczyste otwarcie było okazją do wręczenia statuetek „Wyjątkowego Przyjaciela Fundacji”, które otrzymali: Mieczysław Szczurek, Janina Żagan, Sylwia Cieślar i Krzysztof Glajcar. Przyznano również wyróżnienia za pomoc udzieloną fundacji, które otrzymali: Gabriela Staszkiewicz oraz Przemysław Korcz.

„FAScynująca Świetlica” jest współfinansowany ze środków unijnych,  Gmina Goleszów przekazała pomieszczenia, a osoby z Fundacji Fascynujący Świat Dziecka,  zapewniają pomoc i wsparcie, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

 

JŚ/ mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: