Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Fantasmagorie w Cieszynie

W piątek (14.09.2018) w galerii cieszyńskiego Szkolnego Schroniska Młodzieżowego odbył się wernisaż prac Sylwii Czakon. Cykl prac, który został zaprezentowany to zbiór ekspresyjnych obrazów, przedstawiających emocje, zatytułowany - „Fantasmagorie".

Sylwia Czakon zawodowo zajmuje się refleksologią, w wolnych chwilach tworzy ekspresyjne prace, które aktualnie można podziwiać na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Cieszynie. Jak sama mówi, malowanie i rysowanie zawsze było jej pasją. Swoje umiejętności doskonaliła na zajęciach i warsztatach organizowanych w Cieszynie. Jej prace zwykle są tworzone za pomocą farb akrylowych, olejnych, czy też suchych pasteli.

Cykl prac, które znalazły się na wystawie, został zatytułowany „Fantasmagorie” nie przez przypadek. Wszystkie prace utrzymane są w żywej kolorystyce, gdyż mają przedstawiać emocje. Fantasmagoria to inaczej urojenie, złuda, czy też wizja. Czasem jest rozumiana jako połączenie jawy i snu, czy też świata rzeczywistego z fantastycznym. - Prace, które tutaj widzimy, przedstawiają przede wszystkim emocje artystki. Artystki, która tworzy wspaniałe prace, jednocześnie zachowując niezwykłą skromność – można było usłyszeć w trakcie wernisażu. Artystka w czasie swojej przemowy podziękowała opiekunom warsztatów artystycznych Vedic Art. – malowanie intuicyjne, w których miała okazję uczestniczyć które  to skłoniły ją do stworzenia cyklu prac. Vedic Art. – to metoda, która ma na celu wyrażanie siebie, poprzez malowanie swoich emocji. Na płótno malarskie przenoszone są pragnienia i lęki artysty. W czasie tworzenia dzieł zwraca się uwagę na odczucia artysty, dopuszcza się do głosu intuicję oraz uczy się zaufania do niej. Maluje się poza kontrolą umysłu. W tej technice nie odwzorowuje się rzeczy istniejących, można tworzyć własną rzeczywistość i pokonywać ograniczenia.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: