Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Fal Dunaju nie będzie

Ponad miesiąc temu oddano ją do użytku, jednak dopiero teraz nastąpiło uroczyste jej otwarcie. Po sześciu miesiącach, oficjalnie zakończono roboty na głównej ulicy centrum Skoczowa ? ulicy Mickiewicza.
Choć ulica przejezdna już była pierwszego listopada i kierowcy już przyzwyczaili się do wyremontowanej drogi i braku objazdów, to jednak teraz – oficjalnie – postanowiono ją otworzyć. Był Św. Mikołaj bo szóstego grudnia to jego święto, były aniołki i diabełki. Licznie zebrali się też skoczowscy samorządowcy, nie zabrakło radnych powiatowych z starostą i jego zastępcą na czele. Wstęga została przecięta i tym samym drogę uznano za otwartą.
 
Większych problemów jeśli chodzi o prace nie było. Oczywiście w lecie mieliśmy problem z ulewnymi deszczami, to zaburzyło nasz harmonogram. Ale później udało się to odrobić – mówi Artur Mucha właściciel firmy EDAR z Żywca – wykonawca remontu.
 
Pierwszy raz w Skoczowie zastosowano technologię specjalnego utwardzania podłoża. Pod kostką znajduje się warstwa betonu, który ma stabilizować podłoże.
 
 
Półroczny objazd, a dodatkowo, równolegle prowadzony w tym samym czasie remont ulicy Ustrońskiej dał się mocno we znaki kierowcom. Jednak objazdy to już przeszłość. Remont Mickiewicza to od wielu lat pierwsza tak duża inwestycja w centrum miasta. Odcinkiem tym codziennie przejeżdżają tysiące samochodów. To był ostatni dzwonek na te prace – mówi burmistrz Skoczowa Janina Żagan.
 
 
Oprócz remontu drogi, pojawiły się nowe chodniki. Więcej będzie także drzewek, które ciągną się wzdłuż całej Mickiewicza. W kilku miejscach pojawiły się też ławeczki, na których można odpocząć.
Remont ulicy wyniósł dwa miliony złotych. Połowę tej kwoty sfinansował budżet państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pozostałe 50 procent kosztów podzieliły między sobą gmina Skoczów i Powiat Cieszyński.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: