Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ewakuacja Ratusza w Strumieniu

Mieszkańcy Strumienia, zastanawiali się we wtorek, co mogło wydarzyć się w najstarszym Ratuszu na Śląsku, że na ratunek przybyły jednostki straży pożarnej z całej okolicy. Służby uspokajają jednak – to były tylko ćwiczenia.

Najstarszy Ratusz na Śląski z 1628 roku jest w Strumieniu i właśnie odbyła się tam próbna ewakuacja, oraz test zabezpieczeń przeciwpożarowych.

- W dniu 24 maja br. w budynku Urzędu Miejskiego w Strumieniu przeprowadzono próbną ewakuację przeciwpożarową. W ćwiczeniach uczestniczył zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Strumieniu. Scenariusz akcji zakładał zadymienie na klatce schodowej na pierwszym piętrze, które w całości zostało objęte ogniem, dodatkowo swobodnie rozprzestrzeniał się on po całej kondygnacji. Dwie osoby nie mogły opuścić budynku o własnych siłach. Celem ćwiczeń było m.in. sprawdzenie możliwości ewakuacji pracowników i klientów urzędu na wypadek zagrożenia pożarowego oraz prowadzenie przez jednostkę pożarniczą skutecznych działań ratowniczo-gaśniczych – informuje Urząd Miejski w Strumieniu.

Próbna ewakuacja była wyzwaniem dla urzędników i strażaków oraz zaniepokojonych przechodniów. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: