Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Euroregionalne warsztaty twórcze dzieci i młodzieży TU i TAM. Skoczów ? Trzyniec

Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'' w Skoczowie zakończyło, trwającą od marca br., realizację projektu pod nazwą ''Euroregionalne warsztaty twórcze dzieci i młodzieży TU i TAM. Skoczów - Trzyniec''. Projekt ten był realizowany przez MCK ''Integrator'' wspólnie z Domem Dzieci i Młodzieży w Trzyńcu w Republice Czeskiej. Działania głównie nakierowane były na podniesienie wiedzy o kulturze i tradycjach Euroregionu Tesinske Slezsko - Śląsk Cieszyński.

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie zakończyło, trwającą od marca br., realizację projektu pod nazwą „Euroregionalne warsztaty twórcze dzieci i młodzieży TU i TAM. Skoczów – Trzyniec”. Projekt ten był realizowany przez MCK „Integrator” wspólnie z Domem Dzieci i Młodzieży w Trzyńcu w Republice Czeskiej. Działania głównie nakierowane były na podniesienie wiedzy o kulturze i tradycjach Euroregionu Tesinske Slezsko – Śląsk Cieszyński.

Pierwsze działania w ramach projektu, a mianowicie warsztaty plastyczne, miały miejsce 19 i 20 marca br. w sali widowiskowej MCK „Pod Pegazem”. Czterdzieścioro uczestników, zarówno z Polski jak i z Czech, pod okiem instruktora MCK Rafała Raszki miały za zadanie stworzyć wspólną pracę pod nazwą „Nasze Miasto”. Dzieci i młodzież, zainspirowane zdjęciami Skoczowa oraz Trzyńca, namalowały miasto marzeń, w którym można odnaleźć najciekawsze miejsca i zabytki związane ze Skoczowem jak i z Trzyńcem.

Kolejne zajęcia, tym razem ceramiczne, odbyły się 11 i 15 kwietnia br. w Domu Dzieci i Młodzieży w Trzyńcu. Uczestnicy mieli za zadanie stworzenie z gliny swojego przyjaciela. Pomysłom i inspiracjom nie było końca. Najpierw powstały piękne ceramiczne ludziki, które podczas drugich warsztatów zostały barwnie pomalowane i wypalone w specjalnym piecu do wypałów ceramicznych.

Efekty warsztatów, zarówno plastycznych jak i ceramicznych, można było podziwiać podczas wystaw organizowanych w ramach projektu. Pierwsza z ich odbyła się w Domu Dzieci i Młodzieży w Trzyńcu i trwała od 20 maja do 7 czerwca br. Wystawę zakończył koncert zespołu gitarowego „Bevin” prowadzonego przez Mariusza Śniegulskiego z Miejskiego Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie.

Następnym etapem projektu był „Euroregionalny Festiwal Dzieci i Młodzieży”, który odbył się 1 czerwca na skoczowskim Rynku. Od godziny 14.30 mogliśmy oglądać występy młodych chórzystów i tancerzy z Domu Dzieci i Młodzieży w Trzyńcu. Nie zabrakło również wykonawców ze skoczowskich przedszkoli i szkół. W ramach integracji dzieci brały udział w interesujących quizach oraz interaktywnych grach i zabawach.

Dla wszystkich uczestników projektu, 24 czerwca br. w X-Bowling Centrum w Trzyńcu, odbył się Turniej Bowlingowy, którego zadaniem było umocnienie więzi oraz przyjaźni, które nawiązały się  podczas polsko-czeskiej współpracy w ramach projektu.

Podsumowanie wszystkich działań w ramach „Euroregionalnych warsztatów twórczych dzieci i młodzieży TU i TAM. Skoczów – Trzyniec” miało miejsce 1 lipca br. podczas otwarcia wystawy. W Galeryjce Miejskiej MCK ARTadres zgromadzono prace ceramiczne i plastyczne powstałe na wspólnych warsztatach. Końcową ekspozycję można obejrzeć do 17 lipca br.

Koordynator projektu
Sylwia Pagieła

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: