Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Europoseł 2012 z Cieszyna?

Jan Olbrycht jako jedyny z polskich europosłów został nominowany do prestiżowej nagrody Europosła Roku - MEP Awards 2012 przyznawanej przez brukselski dwutygodnik The Parliament Magazine.

Jan Olbrycht europoseł pochodzący z Cieszyna już po raz trzeci został nominowany do nagrody Europosła Roku - MEP Awards 2012. W 2007 roku w tym konkursie został laureatem  i otrzymał laur za swoją pracę w poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego. W tym roku Jan Olbrycht znalazł się w grupie trzech posłów do Parlamentu Europejskiego nominowanych do nagrody MEP Awards 2012 w kategorii Rozwój Regionalny. Nagroda jest uznaniem szczególnej pracy i zaangażowania posłów w komisjach parlamentarnych. Kryształowe statuetki w kształcie gwiazdy przyznawane są od 2005 roku. Pozostałymi kandydatami w kategorii Rozwój Regionalny są: Oldrich Vlasak (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy - Republika Czeska) oraz Lambert Van Nistelrooij (Europejska Partia Ludowa - Holandia).

Kandydatów na najlepszych eurodeputowanych zgłaszają europejskie organizacje, stowarzyszenia oraz instytucje obserwujące prace Parlamentu Europejskiego. To na podstawie ich wskazań opracowywana jest tzw. krótka lista, zawierająca trzy nazwiska w każdej z 18 kategorii. Zwycięzcę spośród nominowanych w ten sposób posłów wybierają wszyscy posłowie Parlamentu Europejskiego w głosowaniu internetowym otwartym do 7 września.

W tym roku zwycięzców w każdej z 18tu kategorii poznamy 25 września br. podczas brukselskiej gali wręczenia nagród.

 Dr Jan Olbrycht jest wiceprzewodniczącym Grupy Europejskiej Partii Ludowej w PE oraz członkiem Komisji Rozwoju Regionalnego PE od 2004 roku, a jego zaangażowanie w tej dziedzinie zostało docenione już w poprzedniej kadencji, poprzez przyznaniu mu MEP Award w 2007 roku. W środowisku międzynarodowym poseł PO dostał przydomek "Mr Regional Policy". W obecnej kadencji Jan Olbrycht pracuje nad kształtem polityki spójności na lata 2014-2020 i jest sprawozdawcą Parlamentu Europejskiego dla Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) na te lata. Jako przewodniczący europarlamentarnej Intergrupy URBAN, Jan Olbrycht szczególnie dużo uwagi poświęca nowej wizji wymiaru miejskiego polityki spójności.

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: