Europejskie problemy seniorów, juniorzy z brązowym medalem mistrzostw.

Zakończone niedawno handball'owe Mistrzostwa Europy oprócz sportowej rywalizacji, zapisały się także sporą dawką poza parkietowych emocji. Zamieszanie związane z testami i kwarantannami, wywołało niezły chaos w szeregach wszystkich reprezentacji. To pokazuje, z jakimi problemami muszą się obecnie borykać także rodzime kluby w dyscyplinach zespołowych.

Za nami siedemnasta kolejka II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Tydzień temu (29.01. 22) na hali UŚ w Cieszynie, MKS Ustroń gościł zespół HLB Tężnia Busko Zdrój. Zespołu gospodarzy nie ominęły wspomniane wcześniej kłopoty. Po raz kolejny wyszli na parkiet osłabieni. Realia pandemiczne sprawiły, że zabrakło kilku zawodników. Mimo niedoborów kadrowych gospodarzy, obraz gry w pierwszej połowie, rysował się z ich perspektywy dość optymistycznie. Wynik (10:13) po pierwszych trzydziestu minutach, nie przekreślał szans na wygraną podopiecznych Piotra Bejnara. Druga połowa upłynęła gospodarzom na intensywnej pogoni za wynikiem. W miarę upływających minut kurczył się wachlarz możliwości taktycznych oraz zmian. W końcówce meczu Busko trafiało częściej i zwiększyło bramkową różnicę. Spotkanie zakończyło się przy stanie 17:24, i co za tym idzie, to goście wywieźli z Ustronia 3 punkty.

Następna kolejka drugiej rundy za tydzień (12.02), a w niej Ustroń zagra na wyjeździe z MOSiR Bochnia. Z punktowej perspektywy będzie to bardzo ważny mecz. Obecnie w tabeli prowadzi AZS AGH II Kraków, HLB Tężnia Busko Zdrój jest na miejscu piątym, a dziewiątą pozycję utrzymał MKS Ustroń. Bochnia ze stratą 2 punktów plasuje się na miejscu dziesiątym. By utrzymać swoje miejsce w tabeli, Ustroń musi ten mecz wygrać i tego mu życzymy.

Na koniec ważna informacja dla sympatyków ustrońskiego szczypiorniaka. Juniorzy MKS-u zakończyli sezon 2021/2022 z brązowym medalem Mistrzostw Śląska. To już szósty medal tych chłopaków, który to fakt czyni ich zespół najbardziej utytułowaną drużyną od początku istnienia klubu. Gratulacje dla zawodników i kadry szkoleniowej!