Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Europejska przygoda kulinarna w SP-2

Od września 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie realizuje projekt „We are different colours of the rainbow” w ramach unijnego programu Erasmus+. Jak przebiega realizacja tego zadania?

Współpracujące z placówką szkoły z Turcji, Hiszpanii oraz Portugalii dzielą się swoimi doświadczeniami i rozwiązaniami w dziedzinie edukacji uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jest to zatem okazja do wymiany doświadczeń i obserwacji praktycznych rozwiązań. Zdobyte wiedza i umiejętności są wykorzystywane w pracy z uczniami cieszyńskiej „Dwójki”.

W tym roku szkolnym - z okazji Światowego Dnia Erasmusa - w środę, 14 października w szkole odbyły się warsztaty kulinarne. Wzięli w nich udział uczniowie klasy integracyjnej - 5a. Dzięki prezentacjom multimedialnym uczestnicy zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi wybranych państw europejskich. Najatrakcyjniejszą częścią było jednak przygotowanie potraw z różnych regionów świata : Turcji, Portugalii, Hiszpanii i Polski. Podczas degustacji największym przysmakiem okazały się: tradycyjne polskie danie – kopytka oraz portugalski deser – ovos moles.

Na zakończenie i podsumowanie warsztatów uczniowie poznali kilka słów po hiszpańsku, turecku i portugalsku. Mamy nadzieję, że nabyte umiejętności kulinarne wykorzystają w swoich domach.  Zapraszamy do filmowej degustacji:

 

JP

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: